MK skatīs noteikumu projektu par Dziesmu un deju svētku maksas pakalpojumu cenrādi
23.02.2018.27. februārī Ministru kabineta sēdē skatīs noteikumu projektu „XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku maksas pakalpojumu cenrādis”, kurā ietverti Svētku pasākumu maksas pakalpojumi – biļešu cenas un tirdzniecības vietu nomas maksa.
XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku programmu veido 65 pasākumi, no kuriem 43 pasākumi ir bezmaksas.
Projekts paredz noteikt ieejas biļešu cenas 19 Svētku pasākumiem. Lai piedāvātu iespēju ikvienam interesentam iegādāties biļetes uz Svētku pasākumiem, biļešu cenas veidotas amplitūdā no 2 euro līdz 65 euro saskaņā ar katra pasākuma programmu, skatītāju vietu skaitu un biļešu pieprasījumu.
Svētku programmā ir plānoti šādi maksas pasākumi: garīgās mūzikas koncerts „ES esmu” (no 10 līdz 35 eiro), Svētku gājiens (uz speciālas tribīnes, 25 eiro), deju koncerts „Vēl simts gadu dejai” (no 5 līdz 35 eiro), pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncerts „Pieskāriens laikam” (no 7 līdz 35 eiro), mazākumtautību kolektīvu koncerts „Pa saulei” (no 7 līdz 25 eiro), tautas mūzikas koncerts „Visas manas skaistas dziesmas” (7 un 25 eiro), vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerts „Tev tuvumā” (no 7 līdz 35 eiro), latviešu tautas tērpu skate (7 un 25 eiro), kokļu mūzikas koncerts „Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!” (no 10 līdz 35 eiro), latviešu vokāli simfoniskās mūzikas koncerts (no 5 līdz 35 eiro), vokālo ansambļu koncerts „Laiku viju gredzenā” (no 5 līdz 25 eiro), bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedums (no 2 līdz 10 eiro), kā arī centrālie pasākumi Svētkos - deju lieluzvedums „Māras zeme” (ģenerālmēģinājums - no 7 līdz 45 eiro; koncerts - no 15 līdz 65 eiro), noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā” (ģenerālmēģinājums - no 7 līdz 45 eiro, koncerts – no 15 līdz 65 eiro) un Sadziedāšanas nakts (7 eiro, Noslēguma koncerta biļešu īpašniekiem un Svētku dalībniekiem bezmaksas).
Biļešu tirdzniecība sāksies š.g. 3. martā plkst.11:00 SIA “Biļešu Paradīze” vairāk nekā 50 tirdzniecības vietās visā Latvijā un interneta veikalā www.bilesuparadize.lv.
Vienā pirkumā vienam pircējam uz katru pasākumu būs iespējams nopirkt līdz 4 biļetēm. Bērni līdz 7 gadu vecumam, ja nav nepieciešama atsevišķa sēdvieta, pasākumus varēs apmeklēt bez maksas. Arī visiem Svētku dalībniekiem, uzrādot dalībnieka karti, būs iespēja bez maksas apmeklēt Noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē. Lai nodrošinātu biļešu pieejamību, plānots piemērot 10 % atlaidi no ieejas biļetes cenas daudzbērnu ģimenēm, uzrādot „3+ Ģimenes karti”, personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot atbilstošu apliecību un politiski represētajām personām, uzrādot atbilstošu apliecību. Publiskajā tirdzniecībā tiks nodotas 74% biļešu, iepriekšējā rezervēšanā 24% biļešu un ne vairāk par 2% ielūgumu no kopējā biļešu skaita.
Svētku programmā iekļauts arī amatnieku tirgus, kas norisināsies no 2018. gada 1. jūlija līdz 8. jūlijam Esplanādē un Vērmanes dārzā. Saskaņā ar “Amatniecības darinājumu tirdzniecības nolikumu” tajā varēs piedalīties amatnieki, meistari, tautas lietišķās mākslas studijas, latviešu tradicionālo ēdienu gatavotāji un seno arodu pratēji. Ņemot vērā to, ka pašvaldību dibinātās tautas lietišķās mākslas studijas veic īpašu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā, tām tiks noteikta mazāka tirdzniecības vietas noma nekā komersantiem.
Svētku lielākajās norises vietās Mežaparka Lielajā estrādē, Skonto stadionā un Daugavas stadionā apmeklētāji varēs iegādāties latviešu tradicionālos ēdienus un dzērienus, kā arī tautas lietišķās mākslas darinājumus un latviešu mūsdienu dizaina priekšmetus. Tirdzniecības vietu nomai varēs pieteikties komersanti atbilstoši atlases nolikumam. Nomas vietu skaits ir ierobežots un noteikts atbilstoši katras norises vietas ietilpībai un tam, lai netiktu traucēta vai jebkādā veidā ietekmēta Svētku pasākumu mākslinieciskā realizācija.
“Valsts dotācija svētku rīkošanai ir 5,941 mlj eiro, t.sk. finansējums pašvaldībām svētku dalībnieku ēdināšanas un naktsmītņu izdevumiem, atbalsts ārvalstu latviešu dalībai svētkos, kā arī finansējums Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai (Veselības ministrija), drošības un kārtības nodrošināšanai (Iekšlietu ministrija), sabiedriskajiem medijiem (Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio) pasākumu translācijām un dokumentēšanai.
Minimālā ieņēmumu prognoze ir 2 039 645 euro, kas noteikta, ņemot vērā informāciju par iepriekšējo Dziesmu un deju svētku biļešu realizāciju, kā arī ekonomisko situāciju valstī un iedzīvotāju pirktspēju. Ieņēmumus no maksas pakalpojumiem plānots novirzīt tādiem Svētku rīkošanas izdevumiem kā norises vietu noma, pasākumu tehniskais nodrošinājums, pasākumu scenogrāfiju realizācija. Ja tiks pārsniegtas ieņēmumu prognozes, tie tiks novirzīti Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas nodrošināšanai,” stāsta Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
Gaidāmajos svētkos būtiski pieaudzis finansējums tieši dalībnieku izmitināšanai un ēdināšanai – vairāk kā 32 % no kopējā svētku budžeta. Ievērojama daļa finansējuma jeb 36% paredzēti svētku pasākumu tehniskajam nodrošinājumam. Svētku pasākumu mākslinieciskajiem izdevumiem paredzēti 4 %, svētku sagatavošanas procesa nodrošināšanai (skates, fināli, semināri) – 3 % utt.
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.
Papildu informācija:
Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
29276111
www.lnkc.gov.lv