Nedēļas laikā Svētkiem reģistrējušies 21500 dalībnieku

09.02.2018.

Līdz 13. februārim visi potenciālie XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku dalībnieki aicināti elektroniski reģistrēties dalībai Svētkos. Nedēļas laikā kopš 1. februāra piereģistrējusies aptuveni puse no potenciālajiem Svētku dalībniekiem – 21500. Vecākajam dalībniekam, kurš reģistrējies dalībai Svētkos, ir 93 gadi, jaunākajam - 3 gadi. Visaktīvākais novads ir Mazsalacas novads, no kura ir reģistrējušies 99 % potenciālo dalībnieku.

“Elektroniska reģistrācija dalībai Svētkos notiek pirmo reizi - cilvēki to dara aktīvi un gana savlaicīgi. Esam īpaši gandarīti par tiem daudzajiem piemēriem, kuri parāda brīnišķīgu Svētku kopienas pašorganizēšanās procesu – reģionu kultūras centros tiek nodrošināts tehniskais atbalsts, notiek organizēts fotografēšanās process, tiek palīdzēts senioriem.  Mēs aicinām dalībniekus neatlikt reģistrāciju uz pēdējo brīdi, bet paveikt to savlaicīgi,” akcentē Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

“Dagdas novada deviņu kolektīvu dalībnieki Svētku inovāciju – elektronisko reģistrāciju – uztver kā mūsdienīgu un efektīvu. Šis process parāda sabiedrības pozitīvās īpašības – spēju palīdzēt, atbalstīt vienam otru, prasmi kooperēties un nebaidīties no jaunievedumiem,” stāsta Dagdas novada koordinators Dainis Platacis.

“Liepājas pilsētā reģistrācijas process notiek pietiekami aktīvi – kā laikmetīgu servisu to uztver visu paaudžu dalībnieki. Darba procesā šī reģistrācija noņems lielu birokrātisku slogu – papīra anketas, kuras ar roku līdz šim aizpildīja katrs dalībnieks,” stāsta Baiba Kļava.

Reģistrācija notiek www.dziesmusvetki.lv sadaļā “Dalībniekiem”, kur ir pieejami palīgi-pamācības “Soli pa solim. Dalībnieka elektroniskā reģistrācija” (gan pdf, gan video formātā). Dalībnieku elektroniska reģistrācija ir ātrs, viegls un mūsdienīgs veids, kā nodot Svētku rīkotājiem nepieciešamos datus daudzfunkcionālas Dalībnieka kartes izveidei. Elektroniska reģistrācija Dziesmu un deju svētkiem notiek pirmo reizi.

Dalībnieku elektroniska reģistrācija notiks www.dziesmusvetki.lv līdz 13. februārim (ieskaitot). Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”), e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā. Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties Svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz Dalībnieka kartes. Nepilngadīgo dalību Svētkos ir jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim. Ārvalstu kolektīvu dalībnieku reģstrācija sāksies 9. februārī, katram dalībniekam savos epastos saņemot individuālu reģistrācijas aicinājumu.

14. un 15. februārī dalībniekus Svētkiem sistēmā apstiprinās katra kolektīva vadītāji. 19. un 20. februārī gala apstiprinājumu sava novada kolektīviem sistēmā sniegs pašvaldību koordinatori. Savukārt, apstiprinājumu tam, vai reģistrētā persona kļūs par Svētku dalībnieku, katrs saņems pēc skašu rezultātu un to apkopošanas š.g. maijā. Pavasarī svētkiem būs jāreģistrējas arī brīvprātīgajiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, tehniskajam personālam (reģistrēšanās laiks tiks izziņots atsevišķi).

Neskaidrību gadījumos līdz 13. februārim ikdienu no plkst. 10:00 līdz 20:00 darbosies infotālruņi 26436135, 29331176, 29331187, kā arī e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Elektronisko dalībnieku reģistrācijas sistēmu bezmaksas, kļūstot par Svētku ziedotāju, izveidojis informācijas tehnoloģiju uzņēmums SQUALIO atvērtās privātās iniciatīvas “CultureTech: 100 labākie risinājumi Latvijas kultūrai” ietvaros.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons.

Papildu informācija:
Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
29276111
www.lnkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu