Norisinājusies Medijpratības diena jauniešiem

07.12.2020.

Kultūrizglītība ir cieši saistīta ar medijpratības attīstīšanu, tāpēc būtiski, ka skolotāji izglītības procesā velta uzmanību šim aspektam. 26. novembrī Kultūras ministrija sadarbībā ar biedrību "Riga TechGirls" tiešsaistē organizēja Medijpratības dienu jauniešiem, kurā piedalījās vidusskolas vecāko klašu skolēni no visas Latvijas. Kā norādīja semināra dalībnieki, tieši pedagogi informējuši jauniešus par iespēju piedalīties Medijpratības dienā. Seminārā nozares profesionāļi izglītoja jauniešus par dažādiem medijpratības aspektiem, norisinājās praktiskas darbnīcas, kā arī diskusijas ar jauniešu vidū pazīstamiem viedokļu līderiem.

Medijpratības dienas nodarbības ieraksts pieejams ŠEIT.

Plašāk par Medijpratības dienu ŠEIT.

Gan brīvajā laikā, gan mācību procesā iespējams izmantot arī nule radītu izglītojošu medijpratības spēli, kas pieejama tiešsaistē un domāta bērniem un jauniešiem no 12 gadu vecuma. Spēli "Medijpratības cirks" papildina stundu plāni skolotājiem, tādējādi padarot to viegli integrējamu izglītības procesā.

Spēle un to pavadošie materiāli atrodami vietnē www.medijpratiba.lv, kur tā pieejama arī mobilajā versijā.

Kultūras ministrijas un kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" komanda pateicas programmas reģionu koordinatoriem un skolotājiem par skolēnu mudināšanu paplašināt savas zināšanas Medijpratības dienā

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu