Norisināsies skrējiens apkārt Latvijai "Gaismas ceļš"

29.05.2020.

Sadarbojoties biedrībai "1836", Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16. jūniju norisinās četru dienu garš lāpu skrējiens pa 1836 kilometru garo robežu – "Gaismas ceļš". Skrējiena dalībnieki veiks distanci nesot lāpas, no kurām skrējiena laikā tiks iedegti 87 ugunskuri, izgaismojot Latvijas pierobežu un radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas "apņems" mūsu valsti.

Uzsākot "Gaismas ceļa" skrējienu, 16. jūnijā Krāslavā tiks iedegtas divas gaismas lāpas, kuras uzsāks ceļu pretī viena otrai.

Tās nesīs divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis. Katra dosies savā virzienā, lai, noslēdzot skrējienu, satiktos Kolkas ragā. Pa ziemeļu pusi dosies 46 komandas, savukārt, pa Dienvidu – 41 komanda. Skrējiena mērķis ir izveidot nepārtrauktu "Gaismas ceļa" ritējumu, kuru nodrošinās skrējēju komandas, nododot gaismas stafeti ik pēc ~20 km. Katra komanda, noslēdzot savu skrējiena posmu, iedegs simbolisku ugunskuru, izgaismojot Latvijas robežu.

"Esam gandarīti, ka varam īstenot šādu projektu. Manuprāt, ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts, kur ir ļoti daudz ko redzēt un ar ko lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju! Tāpēc, atbilstoši skrējiena dalībniekiem, esam izvēlējušies optimālu distanci, kas ļaus izbaudīt skrējienu un pierobežas dabu," uzsver biedrības "1836" vadītājs Enriko Podnieks.

"1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, pirms diviem gadiem tika izveidots par godu Latvijas valsts simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt mūsu zemes unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos. Šis gads visā pasaulē radījis lielu neziņu un licis domāt par to, kādas ir mūsu prioritātes dzīvē. Veidojot šo "Gaismas ceļu", vēlamies dalīties priekā, pateikties mūsu tautai un Latvijai, vairojot Gaismu sevī."

"Svarīgi un pat vēlams ir iepazīt ne tikai pierobežu, bet arī visu Latviju! Domāju, ka "Gaismas ceļš" var būt labs pirmais solis, kur kopā ar domubiedriem noskriet pirmos 20 km. Iespējams, tas skrējiena dalībniekus motivēs atgriezties sākumpunktā, lai veiktu visu "1836" ceļu. Ceļojot pa Latviju, vienmēr varam gūt jaunas vēsmas, atklāt līdz šim neiepazītas vietas. Šis brīdis, kad daba mostas un viss zied, manuprāt, ir labākais laiks, lai iepazītu savu valsti un dotos skrējienā. Es noteikti varu garantēt, ka, veicot "1836" ceļu, ikviens gūs lieliskas emocijas un vērtīgu pieredzi," stāsta garo distanču skrējējs Dins Vecāns.

Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla "Stirnu buks" organizators aicina: "Saulgriežos katram latvietim esot jāiededzina ugunskurs, tas mums esot asinīs! Tad iedegsim tos visapkārt Latvijai, attīrīsim savu zemi un domas, pakustināsim kājas! Par lielu un stipru Latviju!"

"Mēs īpaši aicinām tās pašvaldības, kuras atrodas pierobežā, kļūt par "Gaismas vēstnešiem", proti, sagaidīt un pavadīt skrējiena dalībniekus, stafetes maiņas punktos un visiem kopīgi iedegt "Gaismas ceļa" ugunskurus," uzsver Enriko Podnieks.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī zināmi drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāvēs no 3 cilvēkiem un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto. Arī skrējiena laikā iedegtie ugunskuri, tiks rūpīgi uzraudzīti, lai izvairītos no negadījumiem.

"Gaismas ceļš" – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

 

Vairāk informācijas:
Zanda Kočāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.: 25644492
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Inese Krūze
1836 ceļa koordinatore
Mob.: 29289859
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu