Noslēgsies radošās partnerības programmas RaPaPro aizvadītā gada projektu īstenošana
01.02.2017.2017.gada 2.februārī Profesionālās izglītības kompetences centra Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola (PIKC RDMV) izstāžu zāle K.Valdemāra iela 139, 2.stāvā notiks projekta “NO – LĪDZ” (Dāvanas un suvenīri Latvijas valsts simtgadei) noslēguma seminārs. Tā ir piektā skola, kas pērn praktizēja audzēkņu un pedagogu spēju darboties ārpus ierastās mācību vides komforta zonas, pietuvinoties reālajai radošo industriju profesionālajai darba tirgus situācijai.
Radošās partnerības programma RaPaPro ir kopš 2014.gada Kultūras ministrijas iniciēta un finansēta programma jaunu partnerību veidošanai profesionālās vidējās kultūrizglītības iestādēs (mākslas, dizaina, mūzikas un dejas vidusskolās), iesaistot sadarbībā pedagogus, audzēkņus, pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, sociālās grupas un citus vietējās kopienas pārstāvjus.
Radošā partnerība izpaužas starpdisciplinārās aktivitātēs, kurās visi sadarbības partneri ir vienlīdzīgi: vienādi iegulda un vienādi saņem gan līdzdalībā, gan ieguldījumā, gan gala rezultāta izmantošanā.
2014. un 2015. gadā tika īstenoti 11 RaPaPro projekti. 2016. gadā īstenoti pieci konkursa kārtībā atlasītie interesantākie RaPaPro projekti. To satura ekspertes ir RaPaPro projekta vadītāja Vineta Kreigere un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele.
Rīgas Horeogrāfijas vidusskola projektā „Kaimiņu būšana” sadarbojoties ar bērnu namu „Vita” un „Ziemeļi” audzēkņiem, veidoja kopīgu multimediālu izrādi, ar kuru priecēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientus. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola projektā „No burta līdz skaņai”, sadarbojoties ar Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu, pētīja sabiedriskā transporta vidi Rēzeknes pilsētā un sniedza konkrētus risinājumus vides uzlabojumiem. Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola projekta "Skaņas plenērs parkā" ietvaros izveidoja īsfilmu par Cēsu Pils parku, kura tagad ir redzama Cēsu Tūrisma informācijas centra apmeklētājiem. Profesionālās izglītības kompetences centrs Nacionālā Mākslu vidusskola projektā „Pēdējā brīdī” apliecināja, ka divu skolu apvienošana var sekmēt skolu audzēkņu un pedagogu radošo sadarbību, kuras rezultātā tapušas piecas īsfilmas. PIKC RDMV projektā “NO – LĪDZ” veicinājusi iesaistīto audzēkņu un sadarbības partneru izpratni par dizainu kā daudzšķautņainu procesu, veidojot laikmetīgus suvenīrus Latvijas valsts simtgadei.
Šo īstenoto RaPaPro projektu gaitā apgūtas jaunas prasmes un zināšanas, radīts pienesums sociālo jautājumu risināšanā, veicināta kultūrā balstītā radošuma pārnese uz citām jomām un otrādi. Tas noteikti ir sekmējis jauniešu spēju eksperimentēt ar jaunām tehnoloģijām, jaunu prasmju un zināšanu apguvi.
Nākamais plānotais projektu konkurss gaidāms jau 2017.gada pavasarī. Radošās partnerības programmas RaPaPro 2017.gada izaicinājums projektu iesniedzējiem un ieviesējiem būs viena semestra programma - radošo partnerību iekļaušana mācību programmas saturā, apvienojot 3-4 priekšmetus kopīgā modulī.
Uzmanība būs pievēršama lielākai audzēkņu iesaistei visās projekta sadaļās – iecerē, procesa plānošanā, satiksmē ar projekta partneriem, arī finanšu sadalījuma plānošanā.
Kopš 2016. gada Radošās partnerības programmas RaPaPro projekta koordinēšanu ir pārņēmis Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Pērn viens no uzdevumiem bija radošo partnerību pieredzi iekļaut mācību procesā, savukārt 2017. gada RaPaPro izaicinājums būs starptautisku sadarbības partneru piesaiste.
Informāciju sagatavoja:
Iveta Bērziņa-Bebriša,
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste,
67330254, 26304460
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!