Notiks 4. starptautiskā Kultūras žurnālistikas vasaras skola

08.08.2017.

No 9. līdz 12. augustam Latvijas Kultūras akadēmijas studiju bāzē „Zirgu pasts” notiks 4.Starptautiskā Kultūras žurnālistikas vasaras skola, ko ar Frīdriha Eberta fonda atbalstu rīko Latvijas Kultūras akadēmija un Rīgas Stradiņa universitāte.

Šogad vasaras skola būs veltīta nacionālā kultūras mantojuma un Latvijas valsts simtgades pasākumu atspoguļojumam medijos. Skolas pasniedzēju vidū - pārstāvji no LKA, RSU, Lietuvas, Somijas un Zviedrijas augstskolām, kā arī Kultūras ministrijas darbinieki un mediju praktiķi. Vasaras skolā tika aicināti piedalīties žurnālisti, studenti, kā arī skolu absolventi un citi, kas interesējas par kultūru, medijiem un vēlas pilnveidot savas prasmes kultūras žurnālistikā, rakstīšanā un audio sižetu veidošanā.

Šī gada vasaras skola tiek veidota sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, simtgades pasākumu organizatoriem un kultūras medijiem. Tradicionāli dalībnieki strādās trīs dažādās darba grupās, kurās darbosies praktiski,– rakstīšanas grupā pie Ilvas Skultes un Dites Liepas, radio grupā pie Radio Naba vadītājas Anetes Enikovas, multimediju satura kvalitātes grupā pie Māritas Jākolas (Somija) un Ērika Eliasona (Zviedrija).

Šogad programmā ir arī četras tematiskas darbnīcas, kurās tiks aktualizētas konkrētas tēmas – simtgade kā pasākumu komplekss (vada Latvijas simtgades biroja Izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna), medijpratība (vada Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte Klinta Ločmele un LU SZF asociētā profesore Baiba Holma), sabiedrība un vērtības (vada RSU profesors Sergejs Kruks) un kultūras mediju darba specifika reģionos (vada RSU asociētā profesore Ilva Skulte).

Ārpus darbam grupās vasaras skolā notiks rīta un vakara publiskās lekcijas un diskusijas, uz kurām aicināti ne tikai skolas dalībnieki, bet visi interesenti. Vasaras skolas viespasniedzēja Mārita Jākola runās par Somijas simtgadi un tās atspoguļojumu sociālajos medijos. Medijpratības pētījumus Lietuvā pārrunās Kauņas Vitauta Lielā universitātes profesore Kristīna Juraite. Par to, kā komunicēt kultūras mantojumu, sniedzot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja piemēru, pastāstīs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina. Savukārt publisku diskusiju par kultūras mediju atbildību kultūras nācijas un globalizācijas jautājumā vadīs vasaras skolas organizētāja Ilva Skulte.

Plašāka informācija par publisko lekciju un diskusiju laikiem vasaras skolas programmā! 

Informāciju sagatavoja:
Ilva Skulte, 26378063

Radio vai TV sižetu veidošanai vasaras skolas laikā lūdzam pieteikties, sazinoties ar koordinatori Leldi Kristiānu Vozņesensku (Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , 26278483)

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu