Notiks Latvijas Bibliotēku festivāls 2019

15.04.2019.

16. un 17. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades programmas ietvaros notiks ikgadējais Latvijas Bibliotēku festivāls. Tā moto ir “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”. Festivālu veidos vairāki savstarpēji saistīti pasākumi, kurus Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) organizē sadarbībā ar LNB, Kultūras ministriju un citiem atbalstītājiem un partneriem.

Latvijas Bibliotēku festivāls ir divu dienu svētki visiem Latvijas bibliotekāriem, un LBB to organizē nu jau ceturto gadu.

Festivālu atklās kultūras ministre Dace Melbārde, un pirmajā dienā – 16. aprīļa gaitā – Latvijas bibliotekāru 20. konferences ietvaros notiks prezentācijas, priekšlasījumi un pieredzes stāsti par Nacionālo enciklopēdiju, Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku, “Erasmus+” profesionālās pilnveides projektiem, publisko bibliotēku tīkla aktualitātēm, sabiedrības atbalstu un iesaisti mazo lauku bibliotēku darbībā, datu vizualizācijas rīkiem un paņēmieniem, jaunumiem bērnu digitālajā medijpratībā. Vienlaikus varēs iepazīties ar starptautiskiem piemēriem, kas vēsta par  bibliotēku darbu pieaugušo izglītošanā ASV, Ungārijas skolu bibliotekāru pilsoniskajām aktivitātēm un piesātinātās informācijas vides apgūšanu un izmantošanu Igaunijā. Priekšlasījumus pavadīs arī LBB biedru kopsapulce un Latvijas bibliotēku Gada balvas 2018 pasniegšana. Savukārt festivāla otrā diena būs bibliotekāru modes un stila diena, kas mīsies ar LBB sekciju sapulcēm.

Ārzemju lektoru priekšlasījumi notiks angļu valodā, tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Festivāla programma: 16. aprīlis17. aprīlis

Finansiālais atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic-American Freedom Foundation, programma Erasmus+ un Baiba Books.

Latvijas Bibliotēku festivāls ievadīs 2019. gada Bibliotēku nedēļu, kas notiks no 22. līdz 28. aprīlim, un arī tās tēma ir “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”. Kā ierasts, Bibliotēku nedēļas tēma sasaucas ar aktuālo Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) ģenerālkonferences nosaukumu. Šogad IFLA 85. ģenerālkonference notiks Atēnās, Grieķijā, un tās nosaukums ir Libraries: dialogue for change.

LBB rosina bibliotekārus būt drosmīgiem un radoši izmantot moto “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”, organizējot pasākumus un citas aktivitātes Bibliotēku nedēļā.

Papildu informācija:
Latvijas Bibliotekāru biedrība
Tel.: 26115747

E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ; Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu