Ogres sākumskolas apsveikums Latvijai – stāstu sega

09.11.2018.

Sagaidot Latvijas simtgadi, mēs - Ogres sākumskolas skolēni, skolēnu vecāki un pedagogi piedalījāmies Latvijas simtgades svētku veidošanā.

Ideja par sienu ar Latvijas simboliem un  Latvijas ainavu  radās jau sen, lai skolēni apzinātu cik skaista  ir mūsu Tēvzeme. Bet ideja par stāstu segas veidošanu iedvesmojāmies  no muzeja “Latvieši pasaulē”, jo viņu aicinājums, katram tautietim svešumā  izveidot  savu kvadrātiņu ar stāstu,  mūs  tik ļoti uzrunāja, ka likās kāpēc gan mēs, viena neliela daļa no Latvijas, nevarētu  papildināt šo tautiešu segu, tikai ar saviem Ogres sākumskolas stāstiem. 

Skolēni kopā ar vecākiem veidoja nelielu stāstu par savu dzimtu un pēc savas izvēles dažādās tehnikās veidoja nelielu kvadrātu – segas fragmentu. Visi šie kvadrāti nu ir apvienoti vienā lielā segā- tekstilmozaīkā, un izveidota arī digitalizēta stāstu grāmata.

 Un tā šī projekta laikā esam izveidojuši - 

  1. Latvijas simtgadei veltītu simbolu sienu ar Latvijas ainavu;
  2. Izveidota digitālā grāmata, kur ievadīti visi stāsti un kvadrātiņi;
  3. Izveidota unikāla, tikai vienā eksemplārā, rakstīta rokrakstu grāmata;
  4. Lielizmēra tekstilmozaīka stastusega.ogressakumskola.lv/

Liels paldies visai Ogres sākumskolas saimei, jo īpašs darba grupai- par pozitīvismu, atsaucību, atbildību un mīlestību pret veikto darbu!

Darba grupā darbojās Ogres sākumskolas vecāki- Karlīnas, Mārtiņa un Evelīnas mamma- Diāna Ķēniņa,

Agates un Matīsa mamma- Eva Bičkovska, Lindas un Tomasa mamma- Ilze Lūkina, Mika, Tīnas un Rūtas mamma- Kristīne Ertmane, Rasmas , Toma un Austra mamma un tētis – Ilze un Uģis Grīnbergi, Agates un Elzas mamma- Ieva Trubača Boginska, Raivja un Rolanda mamma- Iveta Krūmiņa, Annikas un Rolanda tētis- Arnis Ķierpe, Marka tētis- Jānis Itkačs.

Lai Latvijas 101.neatkarības gadadiena nāk ar jauniem mērķiem, lai turpinās ceļš uz priekšu, uz panākumiem!

Projekts īstenots ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu papildu neformālās izglītības pasākumu veikšanai.

 

Informāciju sagatavoja: Ogres sākumskolas sirektores vietniece Aija Sirsniņa

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu