Oktrobra beigās norisināsies konference "Tartu loma latviešu un igauņu nacionālajā atmodā

03.10.2017.

Šī gada 28. oktobrī Tartu norisināsies konference “Tartu loma latviešu un igauņu nacionālajā atmodā”. Konferenci organizē Tartu Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, Latvijas Universitāti un Igaunijas Nacionālo muzeju, Igaunijas Simtgades biroju un Tartu pilsētas domi.

Latvija un Igaunija 2018. gadā svin savas valsts simtgadi. Konference ir iecerēta kā dāvana abām kaimiņvalstīm to dzimšanas dienā. Konferencē atskatīsimies uz laiku pirms Latvijas un Igaunijas valstu de facto rašanās, kad aizsākās abu tautu nācijas apziņa un dzima doma par valstiskumu.

Konferences mērķis ir iepazīstināt ar 19.gs. Tērbatu kā vietu, kurā norisinājās kā Latvijai tā Igaunijai būtiskā pirmā nacionālā atmoda, un uzsvērt tās nozīmi arī mūsdienās, kļūstot par sadarbības platformu Latvijas un Igaunijas zinātniekiem, kultūras darbiniekiem, vēsturniekiem un citiem sabiedriskajiem darbiniekiem. Tā iecerēta, lai atgādinātu Latvijas un Igaunijas iedzīvotājiem par laiku, kad etniskās piederības atzīšana bija uzdrīkstēšanās, kas liecināja par pašlepnumu, izglītotu prātu un plašu nākotnes redzējumu.

Konferencē piedalīsies Latvijā un Igaunijā pazīstami pētnieki un sabiedriskie darbinieki, profesore Janīna Kursīte, vēsturnieks Jānis Šiliņš kā arī citi pētnieki no Latvijas Universitātes, Igaunijas Nacionālā muzeja direktors Tenis Lukass (Tõnis Lukas), kā arī Tartu vēsturniece Malle Salupere un dažādu muzeju pētnieki.

Konference norisināsies Igaunijas Nacionālajā muzejā Tartu divās sesijās, apskatot Latvijas un Igaunijas nacionālās atmodas sākumu 19. gadsimta Tērbatā, kā arī nozīmīgākās latviešu un igauņu personības šai kontekstā.

''Es esmu Latvija!'' šai gadījumā kļūs par Latvijas valsts simtgades dāvanu Igaunijas simtgadē, apzinoties mūsu valstu ciešās vēsturiskās saiknes.

Konferences darba valodas būs latviešu un igauņu valodas, kādēļ tiks nodrošināts sinhronais tulkojums.

Konferencē aicināti piedalīties Latvijas un Igaunijas zinātnieki, vēsturnieki, kultūras un sabiedriskie darbinieki, mācībspēki, kā arī studenti un citi interesenti, kuri vēlas uzzināt par kopīgo abu valstu rašanās vēsturē un kultūrā.

Ar konferences plašāku programmu iepazīties, un tai piereģistrēties iespējams šeit: https://www.maailmakeeled.ut.ee/et/osakonnad/eesti-lati-konverents-tartus-2017

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu