Pasākumā "Lauki ienāk pilsētā" vairāk nekā 100 cilvēku kopā rada gleznu

17.09.2018.

8. septembrī pasākuma "Lauki ienāk pilsētā" laikā 11. novembra krastmalā vairāk nekā simts cilvēku kopradīja krāsainu gleznu – simtgades lauku sētu, kas ienākusi galvaspilsētā. Pilsēta bez laukiem iztikt nevarētu nekādi – tāpēc šajā pasākumā rādījām visu, ko un kā laukos dara. Pasākuma rīkotāja – nodibinājuma Fonds Latvijas Lauksaimniecības attīstībai – stendā ikviens apmeklētājs varēja pielikt savu roku un otu, lai papildinātu gleznojumu ar to, kam, viņaprāt, vajadzētu šajā mūsdienīgajā lauku sētā atrasties. 

Gleznas izmērs ir 200x280 cm – ja sākumā šķita, ka glezna ir milzīga (un tā arī ir), tad dienas vidū sapratām, ka darbs ir jau tik piepildīts, ka vairs tam neko īsti klāt nevar likt, citādi gleznojumam jau būs vairāk slāņi. Cilvēku atsaucība bija fantastiska – gan lieli, gan mazi paši nāca klāt, ņēma savu mīļāko (vai tobrīd brīvo) akrila krāsu un zīmēja, ko nu katrs gribēja. Kāds vjetnamietis savu fragmentiņu – rudzu lauku – gleznoja stundu, smalki izzīmējot katru detaļu. Pēc laika tam gan pa virsu pārbrauca kāda cita ota. Gleznojuma tapšanā iesaistījās arī citi pilsētas viesi – no Kanādas, Portugāles, Krievijas, Japānas.

Pirmos triepienus gleznā veica māksliniece Aiga Griškova, iezīmējot Rīgas torņus. Viņa kopā ar Astrīdu Stanku un palīgiem no Latvijas Mākslas akadēmijas – Ričardu Znutānu un Undīni Ābiķi pieskatīja gleznojumu un veica nepieciešamās korekcijas, lai darbs izskatītos pabeigts un vienots.

No kreisās: Elīna Šmite, žurnāla SAIMNIEKS LV galvenā redaktore, Rihards Krastiņš, nodibinājuma Fonds "Latvijas Lauksaimniecības attīstībai" valdes priekšsēdētājs un Madara Peļāvina, Latvijas valsts simtgades informācijas centra koordinatore

Kā radās ideja? Pasākumā gribējām paveikt ko patiesi atraktīvu, jo daudzie dalībnieki katrs bija plānojis kādu raibu aktivitāti. Ideja par šāda kopdarba radīšanu uzreiz patika mums visiem! Nodibinājuma Fonds Latvijas Lauksaimniecības attīstībai valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš jau iepriekš bija domājis par lauku sētas gleznojumu, tāpēc nu bija īstais brīdis, lai ideja atkal uzvirmotu – un jau ar daudz lielāku vērienu. Paši esam ļoti gandarīti par rezultātu – tas ir košs un šķiet, ka izstaro pozitīvismu – kā nu ne, katrs gleznas tapšanā iesaistītais bija patiesi priecīgs piedalīties!

Paldies visiem, kas palīdzēja tapt simtgades lauku sētai!

Glezna apskatāma Latvijas valsts simtgades informācijas centrā Latvijas Nacionālās bibliotēkas  Draugu telpā (Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā).

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu