Pasaules labākie ekstrēmo sporta veidu profesionāļi Rīgā

18.06.2018.

Pasaulē atzītais BMX frīstaila atlēts un desmitkārtējs slaveno „X-Games” sacensību čempions Garets Reinolds šovasar ciemosies Rīgā, lai ņemtu dalību prestižajā ekstrēmo sporta veidu pasākumā „Simple Summer Session 2018”. Starptautiskās sacensības norisināsies 4. un 5. augustā Rīgā, pavisam nesen atklātajā Centra sporta kvartāla betona skeitparkā. Savu dalību pasākumā apstiprinājuši arī vairāki citi pasaules vadošie BMX frīstaila un skeitborda sportisti, kuri savā starpā sacentīsies grandioza šova ietvaros.

Līdz ar Centra sporta kvartāla izveidošanu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 116a, bijušā Latvijas Universitātes stadiona teritorijā, apmeklētājiem ir publiski pieejams Baltijā plašākais betona skeitparks, kas atzīts par piemērotu augstas klases starptautisku čempionātu aizvadīšanai un „Simple Summer Session 2018” būs pirmās šāda mēroga sacensības Centra sporta kvartālā. Grandiozais šovs skatītājiem būs pieejams bez maksas.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atzīst, ka ir īpaši gandarīts par par Centra sporta kvartāla piemerotību šāda mēroga pasākumiem: “Jaunais sporta un aktīvās atpūtas komplekss ir visu rīdzinieku iecienīts  un esmu pārliecināts, ka tas iepatiksies arī ekstrēmo sporta veidu cienītājiem no citām valstīm. Tāpēc ideja rīkot pasaules līmeņa sporta sacensības jaunajā Centra sporta kvartālā neradīja nekādas šaubas. Viss, kas popularizē veselīgu dzīvesveidu, mūsu pilsētā ir ļoti aktuāls un novērtēts no rīdzinieku puses.”

Garets Reinolds ir ekstrēmo sporta veidu slavenība, kurš, kopš 2008. gadā „X-Games” sacensībās tika iekļauta BMX frīstaila „street” discpilīnai, tālāko gadu ietvaros izcīnījis 10 zelta medaļas, kā arī neskaitāmas citas godalgas ekstrēmo sporta veidu jomā. Viņš ir arī četrkārtējs Simple Session čempions un atzīst, ka ir liels šī pasākuma cienītājs: „Simple Session ir kā lieli ekstrēmo sporta veidu ģimenes svētki. Tā vietā, lai sacensībās piedalītos vien pārdesmit sportisti, Simple Session ik gadu uzņem profesionāļus no visas pasaules. Iznākums ir prātam neaptveramas sacensības!”

Simple Session ir ekstrēmo sporta veidu festivāls, kas ziemas mēnešos tiek aizvadīts Igaunijā, Tallinā. Savu 18 gadu pastāvēšanas ietvaros šis pasākums mūsu kaimiņvalstī ir kļuvis par vienu no gada svarīgākajiem notikumiem ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem no visas pasaules. Pasākums pulcē vadošos BMX frīstaila un skeitborda sportistus no visas pasaules, kā arī sniedz iespēju Baltijas uzlecošajiem talantiem pierādīt sevi starptautisku sacensību vidē.

„Simple Summer Session 2018” sacensības ir daļa no „Estonia 100” svinību oficiālās programmas. Par godu Igaunijas simtgadei šogad visapkārt pasaulei tiks aizvadīti 140 dažāda mēroga pasākumi visdažādākajās nozarēs.

„Estonia 100” starptautiskās programmas vadītājs Jorma Sarv par gaidāmo notikumu Rīgā: „Bija lieliski redzēt, kā pagājušā gada augustā pašā Rīgas centrā slējās arēna Igaunijas un Latvijas karoga krāsās, ap kuru pulcējās simtiem skeitborda un BMX frīstaila entuziastu. Tas patiesi iedvesmoja šo sacensību rīkotājus vēlreiz apvienoties mūsu abu valstu simtgades svinībās un cienāt mūsu kaimiņus Latvijā ar pamatīgu devu jaunības spara un augstākās klases sportisko priekšnesumu tepat Rīgā. Mēs esam ļoti gandarīti, par gaidāmo pasākumu!”

Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča par „Simple Summer Session 2018”: „Aizvadītā gada sacensības apliecināja, ka šis ir pilsētai nozīmīgs pasākums - tas pulcēja vadošos ekstrēmo sporta veidu piekritējus un apmeklētājus ne tikai no tuvējām kaimiņvalstīm, bet no visas pasaules. Simple Session ir labs piemērs, kas apliecina mūsu - divu Baltijas valstu - spēju sadarboties un rīkot vienu no pasaulē grandiozākajiem ekstrēmo sporta veidu pasākumiem. Īpaši šogad - kad kopīgi tiek svinēta valstu simtgade.”

Viens no „Simple Summer Session 2018” galvenajiem atbalstītājiem ir Ķīnas tehnoloģiju gigants Xiaomi. Uzņēmums dibināts 2010. gadā ar pārliecību, ka augstas kvalitātes tehnoloģijām jābūt pieejamām ikvienam. Tieši tādēļ Xiaomi ir kļuvis par 4. lielāko viedtālruņu ražotāju Eiropā. Xiaomi viedtālruņi un citi produkti pieejami Baltijas valstīs kopš 2017. Gada, tos izplata uzņēmums ABC Data Lithuania. Patērētāji Baltijas valstīs ir atvērti jaunu viedierīču izmēģināšanai un līdz ar to mūsu reģionā ir vērojams stabils pieaugums IT un plaša patēriņa elektronikas nozarē, tostarp viedtālruņu un citu viedierīču lietošanā.

 

Saite uz „Facebook event”: https://www.facebook.com/events/554256221610962/ 

Foto izlase no 2017. gada pasākuma pie Brīvības pieminekļa

____

Kontakti presei:

Toms Siliņš
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
+37126876665

Liina Ristoja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
+3725015570

www.session.ee

www.facebook.ee/simplesession

www.twitter.com/simplesession

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu