Pašvaldības aktīvi iesaistās Latvijas valsts simtgades akcijas „Apskauj Latviju” plānošanā

07.02.2017.

Otrdien, 7.februārī Latvijas valsts simtgades biroja un Iekšlietu ministrijas pārstāvji tikās ar pašvaldībām posmā Jūrmala – Dundaga, gatavojoties 4. maijā plānotajai akcija “Apskauj Latviju”, kuras laikā gar Latvijas robežu tiks stādīti 100 Latvijas simtgadei veltīti ozoli – Latvijas spēka un garīgā sardze. Tika apmeklētas Jūrmalas un Engures, Mērsraga, Rojas un Dundagas novadu pašvaldības.

Savukārt 13. un 14.februārī plānots apmeklēt pierobežas pašvaldības posmā no Rūjienas novada līdz Krāslavas novadam.

Jāatgādina, ka Latvijas valsts simtgades svinības 4.maijā aizsāksies ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu - akciju „Apskauj Latviju”, kas vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu. Akcijas „Apskauj Latviju” ietvaros tiks veikta simboliska rīcība, stādot Latvijas valsts simtgades ozolus kopumā 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās.

Šobrīd tiek īstenota akcijas plānošana, uzrunājot pašvaldības izvēlēties ozola stādīšanas vietu un veidot notikuma saturu. Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju janvārī un februārī tiekas ar pašvaldībām, lai vienotos par sadarbību šīs akcijas īstenošanā. Līdz šim apsekotas pašvaldības arī posmos no Carnikavas līdz Mazsalacai un no Bauskas līdz Priekulei.

Gatavojoties šai akcijai, jūtama ļoti liela pašvaldību atbildība gan izvēloties simbolisku ozola stādīšanas vietu, gan domājot par ozola augšanas apstākļiem. Vairākas pašvaldības pateicoties šai akcijai plāno konkrētas teritorijas attīstību, labiekārtošanu un ozols ir kā simboliska zīme aizsākumam. Piemēram, Priekules novada Gramzdas pagastā izstrādāts īpašs projekts teritorijas labiekārtojumam un tiek veidoti simboliski vārti uz Latviju. Īpašu mākslas objektu veido tēlnieks Ģirts Burvis. Līdzīgi teritorijas plāno sakārtot un attīstīt arī Jelgavas novada Vilces pagastā, Saulkrastos, Vaiņodē. Vairākās vietās tiek iezīmētas nozīmīgas vēsturiskas vietas. Piemēram, Saldus novada Ezeres pagastā plāno uzsākt lapkoku parka izveidi vēsturiskajā pirmajā  mazpulcēnu dārzā, kas veidots 1935.gadā Limbažu novadā ozols tiks stādīts himnas autora Baumaņu Kārļa dzimtajā vietā.

Par akciju „Apskauj Latviju”:

2017.gada 4.maijā sākot no pulksten 9.00 rītā noteiktā laika secībā visas dienas laikā tiks iestādīti 100 ozoli. Darbību uzsāks vienlaicīgi no Rīgas un četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kur jau 1998. gadā par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu „Latvija saules zīmē”. Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā atrodas viena no četrām zīmēm „Austras koks”, jo būdams vistālāk uz valsts austrumiem, pirmais „sveic” sauli. „Saules puķe”- Latvijas tālākais dienvidu punkts atrodas Demenes pagastā, Daugavpils novadā. „Zaļais stars”- Latvijas galējais rietumu punkts atrodas Bernātos, Nīcas novadā. „Baltās naktis” - Latvijas tālākais Ziemeļu punkts atrodas Ipiķu pagastā, Rūjienas novadā. Papildus šiem četriem punktiem, starp akcijas sākuma punktiem būs arī Alūksne, Bauska un Jūrmala.

Jauniešu organizācijas Latvijas mazpulki un Jaunsargi apņēmušies būt pašvaldību palīgi un uzraudzīt Latvijas simtgades ozolus, ozolu stādus nodrošina VAS „Latvijas valsts meži”.

Par Latvijas valsts simtgades atklāšanu:

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana notiks 2017.gada 4.maijā. Papildus plašai tautas akcijai „Apskauj Latviju”, gaidāma programma Latgales kongresa simtgadei Latvijā un citviet pasaulē. Ar daudzveidīgu pasākumu programmu tiks akcentēta Latgales nozīmība Latvijas valsts izveidošanā un izceltas Latgales vērtības, atzīmēta vēsturiskā 1917.gada Latgales kongresa simtgade. Turpinot Latvijas valsts simtgades biroja aizsākto tradīciju, tiks svinēti Baltā galdauta svētki.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363 Mob:29494943
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
67330339, 29374438
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu