Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs piedāvā skolēniem izzināt maskas medicīnā

08.03.2021.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs kultūrizglītības programmā "Latvijas skola soma" piedāvā jaunu attālinātu muzejpedagoģisko nodarbību "Maskas medicīnā", kas piemērota 1. - 6. klašu skolēniem.

Maska ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu, taču senākā pagātnē tās lietoja tikai ārsti un pavisam citu iemeslu dēļ, nekā mēs varētu iedomāties.

Kādus noslēpumus glabā ārstu un dziednieku maskas? Vai tās pasargāja pacientu, pašu ārstu, vai ir pildījušas citas neiedomājamas funkcijas? No kā, valkājot maskas, sevi pasargāja ārsti laikā, kad mikrobi vēl nebija atklāti?

Kopā ar skolēniem iepazīstot muzejā esošos eksponātu attēlus, tiks meklētas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, iezīmējot zinātnes lomu medicīnas vēsturē un atbildot uz jautājumu, kāpēc maska ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Kopā ar skolēniem tiek pārrunātas tādas tēmas kā sabiedrība, vēsture, medicīna, dažādu kultūru īpatnības. Nodarbības beigās paredzēts praktiskais darbs - kopīgi tiks pagatavota maska.

Mācību materiāli (pdf)

 

Kontaktinformācija: Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja muzejpedagoģe Nikola Rodionova, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu