Piesakās Latvijas Pirmā Simtgadnieku salidojuma dalībnieki

06.06.2017.

Latvijas valsts vienaudži izrāda lielu interesi par iespēju tikties Pirmajā Latvijas Simtgadnieku salidojumā, kas notiks šovasar, 15.jūlijā Rundāles pils Baltajā zālē. Šobrīd dalību salidojumā apstiprinājuši 35 mūsu valsts simtgadnieki no visiem Latvijas novadiem- joprojām izturīgi, enerģiski cilvēki, kuri piedzimuši reizē ar Latviju.

Salidojums- tas ir aicinājums simtgadniekiem iziet sabiedrībā kopā ar savas dzimtas pārstāvjiem, pašvaldības vadītājiem, satikties ar vienaudžiem, satikties cilvēkiem, kuri veidojuši mūsu kopīgās vēsturiskās atmiņas pamatu. Bet klātesošiem pāri visam sirdi pildīs lepnums par mūsu cilvēkiem!

Vieniem tā būs tikšanās ar savu jaunību, iespēju atcerēties, salīdzināt; citiem tā būs iespēja pierādīt, ka vecums nav šķērslis apgūstot datora prasmes; vēl citi stāstīs par savu hobiju un to arī demonstrēs - pašausti audekli, tautas tērpu izšūšana, vīna darīšana, dzejas deklamācija, aktrises stāsti iz teātra dzīves, dažādu, sen piemirstu, gardumu receptes; bet kādam ierašanās Rundāles pilī uz salidojumu būs ilgi lolota sapņa piepildījums- pabūt tur šajos laikos, jo iepriekš tur būts 1949. gadā…

Uzdāvināt svētkus valsts vienaudžiem - tas ir cieņpilns pienākums un salidojuma organizatori augstu vērtē atbalstu, ko sniedz Latvijas pašvaldības, Rundāles pils ļaudis un personiski Imants Lancmanis. Notiks ekskursijas, simtgadniekiem būs iespēja iepazīties ar pils muzeju un parku, rožu dārzu. Savukārt, Baltajā zālē Latvijā pazīstami mākslinieki iepriecinās viesus, dāvinot sava talanta daili un vienreizību.

Latvijas pašvaldību kultūras darbinieki palīdz veidot muzikālo aleju, pa kuru Latvijas 100gadnieki un viesi dosies uz Balto zāli. Mūzikas alejā saklausīsim katras Latvijas desmitgades populārākās melodijas, dziesmas, dejas…

Salidojuma dalībnieku vidū būs arī dokumentālās filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" varoņi - valsts simtgadnieki un notiks šīs filmas videoprezentācija.

Kuplais saimnieču pulciņš, svētku galda klājējas - jau apzinājušas arī Latvijas valsts pirmsākumu ēdienu receptes. Par izejvielām gādās mūsu pašu pārtikas ražotāji.

Latvijas pirmais simtgadnieku salidojums ir pilsoniskā iniciatīva, kas veltīta Latvijas Valsts lielajai jubilejai.

Plašākai informācijai:

Mob.tālr.- 20209935 vai 29574170 (Lūkass Mairis Marcinkevičs - iniciatīvas autors)

Velta Puriņa
Rīga TV24
http://rigatv24.lv/
Mob. +371 20 209 935
Materiāls pārpublicēts no portāla valka.lv
×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu