Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums raisa lepnumu par Latvijas cilvēkiem

14.07.2017.

15.jūlijā, plkst.13.00 Rundāles pils Baltajā zālē notiks pirmais simtgadnieku salidojums – svinīgs pasākums, kas norisinās Latvijas valsts 100 gadu jubilejas zīmē.

Projekts ir pilsoniska iniciatīva, kas radusies, atsaucoties valdības aicinājumam veidot sabiedriskas aktivitātes, sagaidot valsts simtgadi.

Salidojuma dalībnieki ir Latvijas valsts “vienaudži” – 42 cilvēki, kuriem šobrīd ir 100 un pat vairāk gadu. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Simtgadniekus un pārējos viesus priecēs koncerts, kurā uzstāsies vīru koris „Absolventi”, bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte”, operas soliste Kristīne Gailīte, dziedošie aktieri Rūdolfs Plēpis, Jānis Paukštello un Andris Bērziņš, kā arī citi mākslinieki.

Rundāles pils piedāvā iespēju salidojuma dalībniekiem – baudīt atjaunotās Rundāles pils krāšņumu, arī rožu dārzu un parku skaistumu. Ceļā uz pili katram būs jāiziet caur muzikālo aleju, un priecāties par dažādu laiku populārām melodijām Latvijas pašvaldību mākslinieku izpildījumā.

Salidojumā tiks prezentēta „Tautas saimes grāmata”, kas arī ir pilsoniskā iniciatīva valsts simtgadei – grāmata tiek rakstīta ar roku un ikkatram ir unikāla iespēja ļoti personiski uzrunāt valsti, uzticēt Latvijai tās simtgadē savu piedzīvoto un pārdzīvoto, paskatoties uz savu dzīvi Latvijas valsts 100 gadu pastāvēšanas kontekstā. Pasākumā īpaši tiks izcelti vēlējumi Latvijas nākotnei, ko rakstījuši salidojuma dalībnieki simtgadnieki.

Tāpat salidojumā būs iespēja skatīt fragmentus no topošās dokumentālās filmas „Piedzimt kopā ar Latviju”, kas arī ir pilsoniskā iniciatīva ceļā uz lielo Latvijas jubileju.

Salidojuma dalībniekiem piemiņas suvenīrus dāvinās Latvijas valsts simtgades birojs.

Realizējot šo projektu, tā īstenotāji nonākuši pie atziņas, ka patiesi mēs varam lepoties ar Latvijas cilvēkiem, to attiecinot gan uz valsts augstākajām amatpersonām, gan pašvaldību darbiniekiem, gan katra uzrunātā labvēlīgu atbalstu un attieksmi, gan māksliniekiem, kuri dāvā savu talantu idejas atbalstam, un viss kopā tas raisa lepnumu par Latvijas cilvēkiem.

Latvijas simtgadnieku salidojumu rīko Rīgas aktīvo senioru alianse.

Plašākai informācijai: Lūkass Mairis Marcinkevičs - iniciatīvas autors (mob.tālr. 20209935, 29574170).

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu