Pirmo reizi festivālā "Via Baltica” arī ērģeļmūzikas koncerts

14.08.2019.

Baltijas ceļa atceres dienā, 23.augustā pulksten 18.00 Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā un 25. augustā pulksten 16.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē pirmo reizi festivālā “Via Baltica” izskanēs arī ērģeļmūzikas koncerts “Baltijas dzintari”, ērģelnieces Larisas Cjarkovas, saksofonista Arvīda Kazlauska un igauņu soprānes Anu Mari Ūspeldas izpildījumā.

Šī būs devītā reize, kad Liepājā un Kuldīgā norisināsies festivāls “Via Baltica”, kas ik gadu notiek augusta beigās, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā akcija “Baltijas ceļš”. Pirms 30 gadiem, 1989. gada 23. augustā 600 kilometru garā ķēdē plecu pie pleca ar milzīgu gara spēku, ticību un pārliecību par savu brīvību nostājās aptuveni divi miljoni cilvēki, apliecinot Baltijas valstu iedzīvotāju vienotību centienos pēc brīvības.

Arī koncertprogramma “Baltijas dzintari”, kas ir veidota speciāli šī gada festivālam un veltīta Baltijas ceļa atcerei, apvieno trīs Baltijas valstu mūziķus – ērģelnieci Larisu Carjkovu, Latvijā dzīvojošo lietuviešu saksofonistu Arvīdu Kazlausku un igauņu soprāni Anu Mari Ūspeldi,– kuri atskaņos Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komponistu skaņdarbus.

Koncertā “Baltijas dzintari” izskanēs gan mūsdienu Baltijas valstu komponistu skaņdarbi, gan nu jau par klasiku kļuvuši meistardarbi – Latvijas dabas ainavu apcere Alfrēda Kalniņa mūzikā, tautiskas intonācijas igauņu vecmeistara Eugena Kapa un Esteres Megi daiļradē, sirsnīgās Riharda Dubras melodijas, romantisko harmoniju labirinti igauņu komponistu vokālajās kompozīcijās, īpaši, ukraiņu izcelsmes igauņu komponistes Gaļinas Grigorjevas austrumnieciski smeldzīgā Molitva, kas radīs telpu garīgajai meditācijai un pārdomām. Koncertā izskanēs arī virtuozā kompozīcija soprānsaksofonam Adieu, kuras autore ir viena no pieprasītākajām mūsdienu lietuviešu komponistēm Raminta Šerkšnīte, un koncerta izskaņā dzirdēsim emocionāli pacilājošo Ērika Ešenvalda opusu – himnu jaunajai pasaulei.

2019. gadā gadā festivāls “Via Baltica” notiks no 7. līdz 31. augustam. Tā programmā – dokumentālā izstāde, kas veltīta Gruzijas Nacionālās vienotības dienai, izrāde “Andrievs Niedra”, četras filmas par valsts neatkarībai nozīmīgām personībām un notikumiem, džeza un klasiskās mūzikas koncerti, festivālam tradicionāli noslēdzoties ar Senās uguns nakti Liepājas pludmalē, kur šogad uzstāsies jaunā džeza dziedātāja Arta Jēkabsone.

Biļetes uz maksas pasākumiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un interneta vietnē bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem ir 30% atlaide. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Festivāla "Via Baltica” rīkotājs ir nodibinājums “Via Cultura”. Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas kultūras pārvaldes un Kuldīgas pilsētas domes atbalstu. Jaunumiem var sekot līdzi interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī facebook.com/VIABALTICAfestival/.

 

Papildu informācija:

festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore
Anna Paula Pujēna
mob.tālr.: +371 29351130
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu