Praktiskā informācija Cēsu kauju simtgades apmeklētājiem 22. jūnijā Cēsīs

19.06.2019.

Lai Latvijas Uzvaras dienas, Cēsu kauju simtgades svinības 22. jūnijā ikvienam apmeklētājam sagādātu prieku, aicinām iepazīties ar praktisku informāciju, kas palīdzēs sagatavoties pasākumam.

 • Saplāno savu pasākumu programmu laicīgi.
 • Seko aktuālajai informācijai par satiksmes ierobežojumiem un izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā.
 • Ja dzīvo Cēsīs, atstāj auto mājās un dodies uz pasākumiem kājām vai ar divriteni.
 • Ja Cēsīs ieradīsies no citurienes, iesakām izmantot sabiedrisko transportu – vilcienu un autobusu. Ja tas nav iespējams, pirms iebraukt pilsētā, iepazīsties ar autostāvvietu karti un izplāno, kur novietosi savu auto.
 • Lielākos svētku notikumus būs iespējams vērot LTV1

Informācija

Pasākumu programma un aktuālā informācija pieejama cesis.lv. Informāciju par svētku notikumiem var saņemt Cēsu Tūrisma informācijas centrā (TIC), Baznīcas laukumā 1, kā arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja apmeklētāju centrā Pils laukumā 9 katru dienu no plkst.10.00 līdz plkst.18.00. TIC uzziņas tālrunis: 28318318.

Plānošana

Iepazīsties ar svētku notikumu programmu laikus, lai izlemtu, kurus pasākumus apmeklēsiet. Pirms došanās uz pasākuma norises vietu iepazīstieties ar informāciju par sabiedriskā transporta kustību un satiksmes ierobežojumiem – iespējams, lai nokļūtu galamērķī, būs vajadzīgs vairāk laika nekā parasti.

Lūdzam paturēt prātā, ka apsardzes darbinieki un pārējie svētku nodrošināšanā iesaistītie dara savu darbu un rūpējas par pasākuma apmeklētājiem, tāpēc ikviens aicināts sekot viņu norādēm un nedusmoties uz cilvēkiem, kuriem šī ir darba diena.SatiksmeIesakām uz norises vietām doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personisko autotransportu vai nu atstājot mājās, vai novietojot citur pilsētā.

Svētku laikā cēsniekiem un pilsētas viesiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Aicinām savlaicīgi iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem un pieejamajām stāvvietām cesis.lv, kā arī pašvaldības sociālo tīklu kontos. Informācija par satiksmes izmaiņām būs pieejama arī aplikācijā “Waze”.

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI 19.06.2019.-21.06.2019. (PDF)


SATIKSMES IEROBEŽOJUMI 22.06.2019. (PDF)

Plašāk par satiksmes ierobežojumiem

Militārā tehnika

Svētku notikumos piedalīsies Nacionālie bruņotie spēki un NATO sabiedrotie, tāpēc pilsētā būs novērojama militārās tehnikas pārvietošanās. Vienības laukumā plkst.13.00 notiks militārā parāde, kā arī pēc tās dažādās pilsētas vietās notiks NBS un NATO sabiedroto militārās tehnikas izstāde.

KARTE AR MILITĀRĀS TEHNIKAS VIENĪBĀM (PDF)

Ģimenēm ar bērniem

Vecākus, kuri plāno doties uz pasākumiem kopā ar bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem, lūdzam izvērtēt, vai konkrētais pasākums, tā saturs, norises vieta un laiks ir piemēroti bērna vecumam. Vēršam uzmanību, ka Cēsu kauju rekonstrukcijā Pirtsupītes gravā būs dzirdami šāvieni un skaļas eksplozijas.

Atgādiniet bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja gadās apmaldīties. Bērnam jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, policistiem vai mediķiem.

Labāk atstāt mājās:

 • dzīvniekus,
 • lietussargus,
 • šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus,
 • alkoholiskos dzērienus un citas apreibinošas vielas,
 • liela izmēra somas,
 • skeitborda dēļus un citus sporta un aktīvās atpūtas piederumus.

Droniem – nē

Lūdzam ievērot, ka sestdien, 22. jūnijā Cēsu pilsētā nebūs atļauti dronu lidojumi. Jebkurš svētku dalībnieks vai skatītājs drīkst gan filmēt, gan fotografēt svētku norisi, neizmantojot statīvus un bezpilota lidaparātus jeb dronus. Medijiem līdz 20. jūnijam iespējams pieteikties akreditācijai ŠEIT.

Fotogrāfijas

Fotogrāfijas no svētku pasākumiem būs pieejamas www.flickr.com/photos/latvia100/

Datu drošība

Latvijas Uzvaras dienas, Cēsu kauju simtgades svinību notikumi ir publiski, tādēļ žurnālistiem nav jāsaņem apmeklētāju piekrišana, lai viņus filmētu un fotografētu – visi svētku apmeklētāji var būt redzami gan televīzijas pārraidēs, gan citos medijos.

Privātpersonas pašu uzņemtās fotogrāfijas drīkst ievietot sociālajos tīklos pat tad, ja tajās redzami citi cilvēki. Ja kādam, kas redzams fotogrāfijā, nepatiks, ka viņa attēls apskatāms publiski, viņš varēs lūgt savu seju tajā paslēpt vai fotogrāfiju izdzēst.

Papildu informācija

Ja atrodat citas personas dokumentus, aicinām tos nogādāt Tūrisma informācijas centrā Baznīcas laukumā 1, ziņot svētku organizatoriem vai dokumentu izdevējiem, nevis meklēt to īpašnieku ar sociālo tīklu starpniecību.

Avots: www.cesis.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu