Praktiskā informācija 18. novembra svētku pasākumu apmeklētājiem Rīgā

14.11.2018.

Lai svētki sagādātu prieku un pozitīvas izjūtas visiem, praktiski ieteikumi palīdzēs sagatavoties gaidāmajam notikumam. 

 • Aicinām laicīgi saplānot programmu
 • Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai par satiksmes ierobežojumiem un izmaiņām sabiedriskā transporta maršrutos
 • Esiet pacietīgi, nokļūšana notikumu vietās var aizņemt vairāk laiku nekā ierasts
 • Ģērbties silti un ērti
 • Personīgo transportu iesakām neizmantot - sabiedriskais transports 18. novembrī būs bez maksas, 18.novembrī daudzbērnu ģimenēm arī vilcieni bez maksas
 • Pasākumi būs plaši skatāmi un atspoguļoti sabiedriskajos medijos – Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio

Uzziņu tālrunis

Ja rodas jautājumi, neskaidrības, nepieciešami precizējumi, būsim priecīgi atbildēt uz tiem.

Latvijas valsts simtgades informācijas tālrunis 67330350, 22013889

Rakstiet uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai LV100 sociālo mediju profilos.

Informācijas centri

Informāciju par svētku notikumiem un programmas iespējams saņemt Latvijas valsts simtgades informācijas centrā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 17. novembrī plkst.11.00–16.00, 18. novembrī plkst.11.00–15.30, kā arī Rīgas Tūrisma informācijas centros katru dienu plkst.10.00–18.00. No 16. līdz 19. novembrim Esplanādē plkst.16.00–23.00 strādās gaismas festivāla „Staro Rīga” informācijas centrs.

Plānošana

Pasākumu rīkotāji aicina jau laikus iepazīties ar notikumu programmu un izlemt, kurus pasākumus vēlaties apmeklēt, lai pārliecinātos, ka varat pagūt tos iekļaut savā dienas plānā. Pirms došanās uz pasākuma norises vietu iepazīstieties ar informāciju par sabiedriskā transporta kustību un satiksmes ierobežojumiem – iespējams, lai nokļūtu galamērķī, būs vajadzīgs vairāk laika nekā parasti.

Koncertu un pasākumu norises vietās aicinām ierasties savlaicīgi, rēķinoties ar lielu cilvēku plūsmu. Arī norises vietas atstāšana var aizņemt vairāk laika.

Pats galvenais tik plaši apmeklētos pasākumos ir pacietība, jo vairāk laika vajadzīgs visam. Ir vērts paturēt prātā, ka apsardzes darbinieki un pārējie svētku nodrošināšanā iesaistītie dara savu darbu, viņi nav noskaņoti pret pasākuma apmeklētājiem. Tāpēc ikviens aicināts sekot viņu norādēm un nedusmoties uz cilvēkiem, kuriem šī ir darba diena.

Apģērbs

Tā kā liela daļa nozīmīgāko notikumu plānoti zem klajas debess, bet sinoptiķi valsts svētkos prognozē vēsu, mākoņainu un lietainu laiku, izvēlieties siltu un ērtu apģērbu, kas piemērots garām pastaigām. Lietus laikā ieteicams lietussargu vietā izmantot lietusmēteļus, lai pašiem un līdzcilvēkiem būtu ērtāk.

Satiksme

Notikumu rīkotāji iesaka uz norises vietām doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personisko autotransportu novietojot citur pilsētā.

Svētku laikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem jārēķinās ar satiksmes sastrēgumiem un ierobežojumiem. Aicinām savlaicīgi iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem LV100.lv mājaslapā, Rīgas pašvaldības mājaslapā un sociālo mediju kontos.

Sabiedriskais transports Rīgā 18. novembrī būs bez maksas. Daudzbērnu ģimenes 18. novembrī varēs bez maksas izmantot arī pasažieru vilcienu.

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI

PAPILDU REISI UN BŪS IZMAIŅAS SABIEDRISKĀ TRANSPORTA MARŠRUTOS 18. NOVEMBRĪ

APSTĀŠANĀS UN STĀVĒŠANAS AIZLIEGUMI

PAPILDU SABIEDRISKĀ TRANSPORTA REISI GAISMAS FESTIVĀLA "STARO RĪGA LAIKĀ"

AS “PASAŽIERU VILCIENS” AICINA UZ SVĒTKU PASĀKUMIEM DOTIES AR VILCIENU

Ģimenēm ar bērniem

Vecākus, kuri plāno doties uz pasākumiem kopā ar bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem, lūdzam izvērtēt, vai konkrētais pasākums, tā saturs, norises vieta un laiks ir piemēroti bērna vecumam un nesagādās problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Atgādiniet bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja gadās apmaldīties. Bērnam jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā. Atgādiniet, ka nedrīkst runāt ar aizdomīgiem svešiniekiem, nedrīkst ļaut sevi aiztikt un aizskart, nedrīkst iet līdzi svešiniekiem, kāpt svešās automašīnās vai pieņemt jebkādas dāvanas – pārtiku, priekšmetus, naudu u. tml. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, policistiem vai mediķiem.

Labāk atstāt mājās:

 • dzīvniekus,
 • lietussargus,
 • šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus,
 • alkoholiskos dzērienus un citas apreibinošas vielas,
 • liela izmēra somas,
 • skeitborda dēļus un citus sporta un aktīvās atpūtas piederumus,
 • foto, video aparatūras statīvus un pašbildēšanas statīvus jeb tā sauktos selfijstikus.

Droniem – nē

Jebkurš svētku dalībnieks vai skatītājs drīkst gan filmēt, gan fotografēt svētku norisi, neizmantojot statīvus un bezpilota lidaparātus jeb dronus. No 17. līdz 19. novembrim Rīgā būs noteikta bezpilota lidaparātu lidojumu aizlieguma zona, kas tiks stingri uzraudzīta. Svētku norisi no augšas atsevišķos pasākumos filmēs tikai organizatoru bezpilota lidaparāts, no kura iegūtais materiāls būs izmantojams bez autortiesību ierobežojumiem.

Datu drošība

Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītie notikumi ir publiski, tādēļ žurnālistiem nav jāsaņem apmeklētāju piekrišana, lai viņus filmētu un fotografētu – visi svētku apmeklētāji var būt redzami gan televīzijas pārraidēs, gan citos medijos.

Privātpersonas pašu uzņemtās fotogrāfijas drīkst ievietot sociālajos tīklos pat tad, ja tajās redzami citi cilvēki. Ja kādam, kas redzams fotogrāfijā, nepatiks, ka viņa attēls apskatāms publiski, viņš varēs lūgt savu seju tajā paslēpt vai fotogrāfiju izdzēst.

Ja atrodat citas personas dokumentus, aicinām ziņot svētku organizatoriem vai dokumentu izdevējiem, nevis meklēt to īpašnieku ar sociālo tīklu starpniecību.

Foto un video

Fotogrāfijas no notikumiem būs pieejamas www.flickr.com/photos/latvia100/.

 

PRAKTISKA INFORMĀCIJA PAR 18. NOVEMBRA LĀPU GĀJIENU

NODERĪGA INFORMĀCIJA GAISMAS UZVEDUMA "SAULES MŪŽS" APMEKLĒTĀJIEM

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu