Preses pasākumā informēs par nozīmīgiem Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgades notikumiem

09.10.2017.

Esat laipni aicināti uz mediju pasākumu, veltītu Latvijas valsts simtgades valstiskuma veidošanās programmas notikumam – Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadei. Tajā informēs par 1917. gada nogalē izveidotās padomes izšķirošo devumu Latvijas valsts dibināšanā, būs skatāmi fragmenti no muzikālās izrādes „Valka. Latvija. Brīvība.”.

Kad: trešdien, 11. oktobrī, plkst.14.30.

Kur: Jāņa Akuratera muzejs (O.Vācieša ielā 6a, Rīgā)

Mediju pasākumā piedalīsies:
- kultūras ministre Dace Melbārde;
- Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis;
- vēsturnieks Jānis Tomaševskis, grāmatas „Neatkarības čuksti: Latviešu pagaidu nacionālās padomes vēsture” autors;
- Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Dombrovska

Kultūras ministre Dace Melbārde: „2017. gada simtgades notikumu, kartē īpaši izceļam Valku, kur pirms simts gadiem norisinājās izšķiroši notikumi. 1917. gada nogalē tieši Valkā izveidoja Latviešu Pagaidu Nacionālo padomi, kas bija pirmais lielais solis Latvijas valsts dibināšanas virzienā. Drosme un ticības saviem ideāliem, tālredzība un neatlaidība ļāva īstenot sapni par savu valsti.”

Latvijas valsts simtgadi atzīmē no 2017. līdz 2021. gadam, lai aptvertu un pilnvērtīgi izstāstītu mūsu valsts veidošanās stāstu. Nozīmīgu lomu valstiskuma veidošanā ieņem Latvijas Pagaidu Nacionālās padomes norise Valkā 1917. gadā, kā arī tur pieņemtā „Deklarācija ārvalstīm un tautām”. Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, atzīmējot simts gadus kopš Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes sanākšanas, norisinās plaša notikumu programma, kas ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, monumenta un vēstures ekspozīcijas atklāšanu Valkā noslēgsies 2.decembrī.

Dalību preses konferencē lūgums apstiprināt līdz 10.oktobra plkst.15.00, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot 29374438.


Papildu informācija:

Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja
sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel.: 67330339 / Mob.tel.:29374438
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu