Reģionos norisinās semināri par Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanu

06.12.2016.

Šonedēļ Latvijas reģionos turpinās Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja organizēti semināri par pašvaldību, nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju iesaisti Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanā. Jau aizvadīti radoši un idejām bagāti semināri Ādažos, Bauskā un Viesītē. Otrdien, 6.decembrī, seminārs norisinās Alūksnē, 7.decembrī – Tukumā, 13.decembrī – Alsungā un 14.decembrī – Līvānos.

Semināru ietvaros Latvijas valsts simtgades biroja pārstāves Jolanta Borīte, Aija Tūna un Linda Pastare iepazīstina ar Latvijas valsts simtgades svinību īstenošanas iecerēm, detalizēti ar simtgades svinību novadu koordinatoriem pārrunājot līdzdalību nacionāla mēroga iniciatīvās un kopīgi meklējot radošas idejas simtgades norisēm ikvienā novadā.

„Mēs redzam, ka Latvijas valsts simtgades svinības būs daudzveidīgas. Katrai institūcijai, pašvaldībai, organizācijai un ikvienam cilvēkam ir sava būtiska loma un vieta šo svinību sagatavošanā, lai simtgades svētki ienāktu ikvienā mājā,” skaidro Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Semināros tiek pārrunāta arī valsts simtgades svinību atklāšanas akcija „Apskauj Latviju”, ko iniciējusi Iekšlietu ministrija un kas norisināsies jau nākamgad, 2017.gada 4.maijā līdz ar Baltā galdauta svētkiem – Latvijas otrās dzimšanas dienas svinībām un Latgales kongresa simtgades pasākumu programmas atklāšanu, ap Latvijas robežu veidojot simbolisku Latvijas garīguma sardzi un pierobežas novados stādot ozolus, ko papildinās dažādi rituāli, spēcinot Latviju pirms tās simtās gadadienas.

Semināra ietvaros novadu koordinatoriem, nozaru speciālistiem un citiem interesentiem ir iespēja iepazīties arī ar dažādām sabiedrības iniciatīvām, kas jau uzsāktas simtgades svinību ieskaņā. Tā piemēram, semināros ar savu pieredzi dalās Kopienu teātra projekta un iedvesmas stāstu sērijas TUESI.lv vadītāji, kā arī Rīgas aktīvo senioru biedrība iepazīstina ar savu iniciatīvu izveidot Tautas saimes grāmatu, kurā visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados cilvēkiem būs iespēja ierakstīt vēstījumu Latvijai.

Savukārt Latvijas valsts simtgades biroja komanda sniedz informāciju un pieredzes stāstus par iespējām un veidiem, kādos ikviens tiek aicināts iesaistīties simtgades svinību sagatavošanā un norisē. Piemēram, asociācija „Lauku ceļotājs” veido jaunus Latvijas izzināšanas un apceļošanas maršrutus „Valstiskuma veidošanās ceļi”. Šie septiņi īpaši valsts simtgadei veltīti maršruti palīdzēs iepazīt gan Latvijas kultūrvēsturi, gan viesoties un gūt pieredzi pie vietējiem Latvijas uzņēmējiem, un pašvaldību cilvēki ir aicināti papildināt maršrutu saturu ar vietējo iedzīvotāju stāstiem. Tāpat Latvijas Banka aicina bērnus iesaistīties monētu zīmējumu konkursā bērniem „Mana Latvija”, biedrība „1836” aicina ikvienu pievienoties Latvijas robežas apceļošanā, ZAAO aicina ikvienu pievienoties iniciatīvai „100 labie darbi Latvijai” ar vides sakopšanas un labiekārtošanas aktivitātēm.

Latvijas valsts simtgades svinību vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido to šodien un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanai un norišu nodrošināšanai izveidots 119 simtgades svinību novadu koordinatoru tīkls, kas aktīvi seko līdzi iniciatīvām un norisēm novados un kopā ar novadu cilvēkiem piedalās Latvijas simtās gadadienas organizēšanā.


Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
67330339, 29374438
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lv100.lv

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu