Rēzeknes teātris "Joriks" programmā "Latvijas skolas soma" piedāvā divus jaunus iestudējumus

04.01.2022.

Rēzeknes teātris "Joriks" jaunajā mācību semestrī kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" piedāvā divus jaunus iestudējumus. 

Izrāde "Alvas zaldātiņš", 1.–4. klasei

Foto no izrādes "Alvas zaldātiņš"

Izrāde veidota pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas "Nelokāmais alvas zaldātiņš". Dāņu rakstnieks ir zināms visā pasaulē ar savām skaistajām pasakām. Gudrība, vienkāršība, atklātība un brīvais uzskats par pasauli piesaista dažāda vecuma lasītājus. Dzīvē mēs saskaramies ar daudziem šķēršļiem, kuri mūs aizved nezināmajā, bet galu galā mīlestība un draudzība ir tā, kas mūs izglābj.

Šī ir režisora Andra Zeļonkas mīļākā bērnības pasaka, kura iestudēta neierastā formā (tuvuma klātesamība, mazā forma), kura, apvienojot objektu teātra spēles elementus, aizved skatītāju izzinošā, aizraujošā ceļojumā par izvēlēm, šķēršļu pārvarēšanu, draudzību, mīlestību, cieņu, ļauno un labo.

Izrāde skatāma pēc pieprasījuma klātienē.

Pirmizrādi piedzīvos Andersena pasakas "Alvas zaldātiņš" iestudējums bērniem | www.lsm.lv, 14.12.2021.

Izrāde "Muols", 8.–12. klasei

Foto no izrādes "Muols"

Vairākās reliģijās cilvēka izcelšanās ir saistīta ar mālu. Latgales keramika kā metafora atklāj latgaliešu valodas un kultūras trauslumu. Meistaru paaudzes, kurās ar mālu darbojās visi ģimenes locekļi, vērienīgas personības un neatlaidība saglabāja tautas podniecību līdz šodienai vismaz vienā Latvijas novadā. Skatītāji tiek aicināti piedalīties ceļojumā no aizvēstures līdz mūsdienām. No māla pikas līdz lauskām. No bērna, kurš apmeklējis vienu keramikas nodarbību, līdz māksliniekam, kurš materiālam atdevis visu dzīvi.

Režisora Mārtiņa Eihes izrāde balstīta intervijās ar šodienas keramiķiem un stāstos par jau aizgājušiem Latgales podniekiem. Latvijas kultūras kanonā iekļautā Latgales podniecība tuvplānā atklāj vērtību maiņu vēsturi, laikmetu mirstību, tradīciju sajaukšanos, cilvēka centienus visos laikos apvienot izdzīvošanu ar skaistā radīšanu.

Izrāde notiek pēc teātra grafika un pieprasījuma klātienē.

Rēzeknes teātrī "Joriks" iestudēta izrāde "Muols" | www.lsm.lv, 21.11.2021.

Kontaktinformācija

Elīna Zujāne, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel. nr.: 26589432

Rēzeknes teātra "Joriks" piedāvājums programmā "Latvijas skolas soma": www.teatrisjoriks.lv/skolas-soma/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu