Režisore Viduleja Rīgā sāks filmēt komēdiju "Homo Novus"

10.04.2017.

Vairākās Rīgas vietās no šodienas sāksies režisores Annas Vidulejas komēdijas "Homo Novus" filmēšana.

Pēc Anšlava Eglīša romāna motīviem veidotā filma top studijā "Film Angels Productions" un ir viena no sešām spēlfilmām, kuras atbalsta NKC programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei". Plānots, ka "Homo Novus" uz ekrāniem nonāks īsi pirms valsts lielās jubilejas, 2018.gada rudenī.

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija "Homo Novus" ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija. Tas ir stāsts par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. Romāns ir ievērojamā latviešu rakstnieka, žurnālista un gleznotāja Anšlava Eglīša otrais prozas darbs ar zīmīgu virsrakstu, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē "jaunais cilvēks". Eglītis pārsteidz ar dzirkstošu valodu, trāpīgiem apzīmējumiem un vieglu vēstījuma stilu. Intrigu sakāpina fakts, ka romāna galvenajos varoņos atpazīstami 30.gadu Latvijas pazīstamākie mākslinieki un literāti.

"Filmas darbība notiek pagājušajā gadsimtā, starpkaru posmā - Latvijas brīvvalstī, cerību un ideju laikā. Dinamiska notikumu vērpete savijas ap filmas centrālo varoni, ļaujot mums līdz ar viņu iepazīt krāsaino un atraktīvo tālaika sabiedrību, ieraudzīt varoņa personīgo un profesionālo izaugsmi, vērot attiecību nianses starp filmas varoņiem un iespējamo mīlestības parādīšanos. Mēs, filmas autori, vēlamies nokļūt šajā gaismas un mākslas piepildītajā laikā - strādājam pie vides un tēlu patiesām niansēm, bet dokumentālu vēsturisko patiesību nesolām. Veidojam sapni par nākotni," atklāja filmas režisore un scenārija autore Viduleja.

Foto: Andrejs Zavadskis/Igors Šelegovskis un Kristīne Krūze

Viduleja ir gan filmas scenārija autore, gan režisore. Filmas operators ir Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks - Kirils Šuvalovs, scenārija līdzautore - Maurīna Tomasa, producenti - Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis. Filmas aktieru komandu veido Jaunā Rīgas teātra aktieri, bet bagātīgajā tēlu saimē skatītāji ieraudzīs gan Nacionālā, gan Dailes, gan Valmieras un Liepājas teātra kolēģus. Galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, kurš, līdzīgi kā filmas galvenais varonis, vēl tikai uzsāk savu ceļu uz Latvijas kino mākslas virsotni.

Lomās iejutīsies Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi.

Pirmais filmēšanas periods plānots līdz aprīļa beigām, pēc tam filmas uzņemšana atsāksies jūnijā.

Filmu finansiāli atbalsta NKC. Filmu programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" top kopskaitā 16 pilnmetrāžas filmas.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu