Rīgas svētkos būs apskatāmas vairākas izstādes, arī vēsturisko fotogrāfiju izstāde „Rīga 100 gados"

15.08.2018.

Rīgas svētku laikā būs apskatāmas vairākas izstādes, tostarp jau iedzīvotāju un tūristu interesi guvušās: „Rīga 100 gados”, kas izvietota Līvu laukumā, un „United Buddy Bears Riga 2018”, kas apskatāma Doma laukumā.

Jau no 8. augusta Līvu laukumā izvietota izstāde „Rīga 100 gados”. Tajā eksponētas 35 fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Kara muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Brāļu kapu komitejas arhīviem, kā arī mūsdienu fotogrāfu darbi. Izstādes kurators ir fotomākslinieks Ilmārs Znotiņš, un tā tapusi sadarbojoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar Rīgas domes īpašuma departamentu.

Savukārt Doma laukumā ikviens interesents varēs sasveicināties ar 149 „United Buddy Bears” lāčiem. Izstāde ir Vācijas dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē. „United Buddy Bears” simbolizē toleranci un saprašanos starp tautām. Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli. Katru no kopumā 143 valstis simbolizējošajām lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru ir apgleznojis Kaspars Zariņš, un tās pamatvēstījums ir laimes un optimisma sajūtas radīšana. Turklāt apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais „Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes paliks dzimtajā pilsētā Rīgā. Skiču konkursā par labāko „Rīgas lāča” vizuālo tēlu tika atzīta Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas audzēknes Patrīcijas Laursones skice. „Rīgas lāci” pēc mazās, topošās mākslinieces skices apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko.

Rīgas svētkos tiks atzīmēta arī Rīgas Latviešu biedrības 150 gadadiena ar pasākumiem Vērmanes dārzā. Līdztekus tiem Latvijas Nacionālā arhīva ēkas izstāžu logos Šķūņu ielā 11 būs apskatām dokumentāro liecību izstāde Rīgas Latviešu biedrībai 150”. Izstādei izmantotas dokumentārās liecības no Latvijas Nacionālā arhīva un Rīgas Latviešu biedrības fondiem.

Latvijas Kara muzejā apmeklētāji gaidīti starptautiskajā stendu modeļu izstādē „Golden Model 2018. Jūras kaujas”. Šogad izstādes galvenā tematika ir jūras kaujas, un tajā būs redzami kuģu, zemūdens laivu un cita veida ūdens transportlīdzekļu modeļi, kas atceļojuši no Lietuvas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Čehijas, kā arī, protams, plašākā skaitā no Latvijas. Līdzās mēroga modeļiem izstādē varēs redzēt arī zemūdenes, pirātu un jūrnieku figūriņas un daudz ko citu. Katram modelim ir savs unikāls stāsts un dizains.

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” apmeklētāji svētku dienās varēs apskatīt 10. starptautiskā tekstilmozaīkas festivāla „Rīgas tekstilmozaīkas 2018” darbus. Festivāls ir vairāku izstāžu kopums, kurā tiek parādīti jaunākie Latvijas un ārvalstu tekstilmākslinieku darbi. Šogad festivāla tematika saistīta ar Latvijas simtgades svinībām. Publikai tiks izstādīti Latvijas Tekstilmozaīkas biedru mākslas darbi tematiskajās izstādēs „Veltījums” un „Šalles”, notiks starptautiskais minikviltu konkurss „Mantojums” un starptautiskā skolēnu darbu konkursa izstāde „Dāvana Latvijai”. Līdztekus šiem darbiem būs skatāms arī Vācijas un Krievijas mākslinieku veikums.

Svētku dienās 18. un 19. augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Aktuālajām ziņām var sekot līdzi tīmekļa vietnē www.rigassvetki.lv, kā arī sociālajos tīklos:www.twitter.com/rigassvetki,www.facebook.com/RigasSvetki, https://www.instagram.com/rigas_svetki/.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu