Saeima aicina jauniešus piedalīties barikāžu 30. gadadienai veltītā fotokonkursā

04.09.2020.

Gatavojoties janvāra barikāžu 30. gadadienai un Lāčplēša dienai, parlaments aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā "Barikāžu stāsts". Konkursa mērķis ir veicināt patriotismu, jauniešu izpratni par mūsu valsts vēsturiskajiem notikumiem, piederību savai valstij, kā arī radošumu.

Fotokonkursu organizē Saeima. To rīko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Jaunsardzes centru.

Jaunieši aicināti iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās atspoguļoti barikāžu dalībnieki, priekšmeti vai citas 1991. gada janvāra liecības, kas vēsta par izšķirošo mūsu valsts atjaunotās neatkarības nosargāšanas laiku un barikāžu aculiecinieku piedzīvoto.

Katrs konkursa dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā trīs digitālas fotogrāfijas, katrai no tām norādot nosaukumu. Pēc izvēles iespējams pievienot darba aprakstu, kas nepārsniedz 300 rakstu zīmes.

Darbu vērtēšanā vērā ņems dalībnieka radošo ideju, ieguldītā darba apjomu, oriģinalitāti un fotogrāfiju māksliniecisko kvalitāti.

Plānots, ka desmit labākos darbus iekļaus ceļojošā izstādē, kuru atklās Saeimas namā 5. novembrī. Paredzēts, ka izstādi varēs aplūkot pie Saeimas nama arī nākamā gada 20. janvārī – dienā, kad atzīmēsim 30 gadus kopš vēsturiskajiem notikumiem.

Konkursa uzvarētāji apmeklēs Saeimas namu un NBS militāro bāzi Ādažos. Parlaments atzīmē, ka publiskie pasākumi var tikt pārcelti vai atcelti, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un rekomendācijas Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Uzvarētāju fotogrāfijas publicēs Saeimas, NBS, Jaunsardzes centra tīmekļa vietnēs un sociālajos tīklos.

Saeima aicina sūtīt darbus uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  līdz 11. oktobrim, savukārt rezultāti tiks paziņoti 22. oktobrī.

Fotokonkursa_nolikums

Apliecinājums

Atļauja_darba_izmantošanai

Plakāts

 

Avots: www.saeima.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu