Sagaidot Brīvības svētkus: Bruņotie spēki sniedz atbalstu sociālās aprūpes iestādēm visā Latvijā

02.05.2020.

Sagaidot 4. maiju, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu sociālās aprūpes iestādēm visā Latvijā, lai dāvātu svētku sajūtu līdzcilvēkiem. 

No 21. aprīļa līdz 6. maijam karavīri un zemessargi visā Latvijā sniedz atbalstu sociālās aprūpes iestādēm un ģimenēm, kam tas nepieciešams.

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Karavīri un zemessargi iepriecina un dāvā svētku sajūtu līdzcilvēkiem, palīdzot apkārtnes labiekārtošanā, mēbeļu pārvietošanā, lielgabarīta atkritumu un nolietotās sadzīves tehnikas izvešanā, malkas sagatavošanā, kā arī citos ikdienas darbos. Aktivitātes norisinās, ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā valstī noteiktās drošības prasības.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsver: "4. maiju - Brīvības svētkus mums šogad nav iespējas svinēt visiem kopā, bet mēs esam kopā mūsu domās. Šis ir laiks, kad atbalstām cits citu ne tikai ar gaišām domām, bet arī ar atbildīgu rīcību un labiem darbiem". 

"Šogad mēs ar saviem darbiem svinēsim svētkus, sniedzot atbalstu tiem, kam tas ir visvairāk nepieciešams – bērniem un gados veciem ļaudīm. Palīdzēt citiem – tā ir iespēja mums pašiem kļūt labākiem un veidot laimīgāku mūsu sabiedrību," stāsta Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

21. aprīlī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba kolektīvs pansionātam "Lauciene" dāvināja jaunus, par personīgajiem līdzekļiem iegādātus traukus, lai pansionāts varētu nodrošināt Veselības ministrijas un  Slimību profilakses un kontroles centra  ieteikumu izpildi higiēnas prasību nodrošināšanai Covid-19 ierobežošanā.  

24. aprīlī Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona karavīri, zemessargi un darbinieki palīdzēja bērnu un jauniešu centra "Junda" pārvākšanās darbos, ar smago tehniku uz jauno mājvietu pārvedot mēbeles un dažādas iekārtas. Turpinot līdzšinējo sadarbību ar  Skrundas novada "Valtaiķu" aprūpes namu, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un Inženieru rotas karavīri un zemessargi, Nodrošinājuma pavēlniecības 1. reģionālā transporta remonta centra karavīri un  darbinieki piedalījās malkas sagatavošanā aprūpes nama apkures nodrošināšanai. 

28. aprīlī Zemessardzes 44. kājnieku bataljona karavīri devās uz Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Veco ļaužu dzīvojamo māju, lai  palīdzētu sakārtot ēkas pagrabstāva telpas, no kurienes nolietoto un nederīgo sadzīves tehniku un tehniskos palīglīdzekļus nogādāja uz vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA "Eko Kurzeme".  Savukārt Zemessardzes 51. kājnieku bataljons sadarbībā ar Dobeles Luterāņu draudzi veica baznīcas sakopšanas darbus.

28. aprīlī Mācību vadības pavēlniecības štāba personāls apmeklēja vispārējā tipa pansionātu "Madliena", lai labiekārtotu atpūtas vietas brīvā dabā, kā arī sagādāja nelielu dāvanu – dekoratīvos augus apkārtnes izdaiļošanai, lai padarītu pansionāta iedzīvotāju atpūtu tīkamāku. 

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

30. aprīlī Mācību vadības pavēlniecības Jūras spēku mācību centrs nogādāja dāvanas un ciema kukuli Sociālās aprūpes centram "Pāvilosta". Savukārt Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijas personāls atbalstīja pansionātu "Urgas", labiekārtojot un izveidojot celiņus pie pansionāta centrālās ieejas, lai tur varētu pārvietoties ar ratiņkrēsliem.  Tāpat arī pansionāta vajadzībām par personāla personīgajiem līdzekļiem sagādāja nelielu dāvanu – magnetolu, kas nepieciešama mūzikas terapijas nodarbību organizēšanai.

29. un 30. aprīlī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi sniedza atbalstu Grašu bērnu ciematam Cesvaines novadā, kur veica  meža tīrīšanas darbus un teritorijas labiekārtošanu, savukārt 27. kājnieku bataljons Umurgas un Pociema veco ļaužu mītnēm nogādāja kliņģerus, 22. kājnieku bataljons kopā ar brigādes štāba personālu sarūpēja Valmieras pansionāta iemītniekiem kēksiņus un 31. kājnieku bataljons ar sociālo dienestu vadītāju starpniecību apdāvināja ar saldumu paciņām Viļakas, Balvu, Baltinavas un Rugāju novada bērnus ar īpašām vajadzībām. Savukārt 54. inženiertehniskais bataljons Ērgļu novada sociālās aprūpes centrā  "Kastaņas" apkurei sarūpēja malku. 

30. aprīlī Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 13. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi sniedza atbalstu Rīgas pilsētas sociālās aprūpes centram „Gaiļezers”, atbrīvojot no krūmiem centra teritoriju. Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi piedalījās Jaundubultu kapu sakopšanā Jūrmalā, sniedza atbalstu sociālajai mājai Ķekavas pagasta Mellupē, savukārt 53. kājnieku bataljons kopā ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi sniedza atbalstu  pirmskolas izglītības iestādei "Bitīte" un pansionātam Bauskā. Zemessardzes 19. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri un zemessargi Zaķumuižas vidusskolas teritorijā sakārtoja meža taku, izbūvēja laipu pāri gravai, salaboja un nokrāsoja stadiona inventāru, ko ikdienā lieto bērni, skolēni un Ropažu novada iedzīvotāji. Savukārt Zemessardzes Studentu bataljons kopā ar Speciālo operāciju pavēlniecības karavīriem Rīgas pilsētas sociālās aprūpes centrā „Stella maris” veica teritorijas  sakārtošanu un vēja lauzto koku zāģēšanu.

Savukārt par Speciālo operāciju pavēlniecības karavīru saziedoto naudu tika iegādātas dāvanu kartes, kas nodotas Rīgas sociālās aprūpes centram "Mežciems" ar mērķi sagādāt dažādas galda spēles kognitīvo spēju uzturēšanai un emocionālās labklājības uzlabošanai, un, radot svētku sajūtu, iepriecināt pansionāta iemītniekus Latvijas svētkos.

29. aprīlī Zemessardzes 3. Latgales brigādes 56. kājnieku bataljons sniedza atbalstu bērnu rehabilitācijas centram “Dūjas” apkārtnes uzlabošanas darbos.

30. aprīlī Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Neretas sociālās aprūpes centrā veica žoga nomaiņu. 32. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta filiālē "Pilcene", Ludzas novada Sociālās aprūpes centrā "Ludza", Kārsavas novada pašvaldības pansionātā "Mūsmājas", Viļānu novada  Sociālā atbalsta centrā "Cerība" veica apkārtnes sakopšanu, celiņu atjaunošanu, lapenes krāsošanu un citus darbus. Savukārt 35. kājnieku bataljons Dagdas novada veco ļaužu pansionātā sakopa apkārtni, bet 34. kājnieku bataljons Daugavpils novada bērnu namā "Avotiņš" un Kalupes sociālas aprūpes  centrā sakopa teritoriju. 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavas muižas un bērnu dārza "Jāņtārpiņš" apkārtnē veica apkārtnes sakopšanas darbus.  

29. aprīlī Nodrošinājuma pavēlniecības Rīgas garnizona vienību karavīri Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra vasaras mītnē Baltezerā veica teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbus. 

30. aprīlī Sauszemes spēku Mehanizētā Kājnieku brigāde sadarbībā ar Nodrošinājuma pavēlniecības 3. reģionālo nodrošinājuma centru un Zemessardzes 53. kājnieku bataljonu pansionātam "Derpele" Bauskā nogādāja par karavīru līdzekļiem iegādātās grāmatas, saldumus un  galda spēles.

30. aprīlī Nodrošinājuma pavēlniecības 2. reģionālā nodrošinājuma centra un Gaisa spēku karavīri sniedza atbalstu aizbildņu un audžu ģimenēm Lielvārdē un Ķegumā, iegādājoties tām nepieciešamos saimniecībā izmantojamos līdzekļus. 

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

4. maijā Nodrošinājuma pavēlniecības 1. reģionālā nodrošinājuma centra un Jūras spēku karavīri sniegs emocionālu atbalstu pansionātā "Rokaiži" Aizputes novada Kazdangas pagastā. Pansionāta iemītniekus uzrunās Jūras spēku kapelāns un tiks pasniegti par personāla saziedoto naudu iegādāti kliņģeri. Savukārt  Jūras spēku orķestra mūziķi ir sagatavojuši koncertu, lai iepriecinātu pansionāta iemītniekus.

4. maijā Militārās policijas karavīri Siguldas novada pašvaldības sociālās aprūpes mājas "Gaismiņas" iemītniekiem nodos par karavīru personīgajiem līdzekļiem iegādātas dāvanas – kliņģeri un higiēnas preces. 

6. maijā Štāba bataljona karavīri sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram "Mežciems" un veiks teritorijas sakopšanu un lielgabarīta atkritumu izvešanu.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu