Saldus pamatskolas projekts ”Būsim lepni!”

03.01.2018.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks bērniem saistās ar dāvanām. Pieaugušajiem ar dāvanu meklēšanu vai to gatavošanu visiem un pārdomām par svētku svinēšanu, ģimenes tradīciju nodošanu saviem bērniem. Šis ir laiks, kad biežāk aizdomājamies par savām ģimenēm, savām saknēm. Šis laiks šķita vispiemērotākais, lai Saldus pamatskolā uzsāktu projektu “Būsim lepni!”.  

Mūsu projekts sākās pirms pašiem Ziemassvētkiem ar latvisko saišu izzināšanu un iepazīšanu radošajā darbnīcā  “Savīsim draudzību ar Latviju”. Skolēni tika aicināti uz radošo darbnīcu, lai pītu un austu draudzības rokassprādzes ar Latviju, Latvijas karoga krāsās. Darbojoties kopā ar skolotājām: Ilzi Sīli, Daci Neizaku un Rutu Tuču skolēni runāja par Latvijas karoga krāsām, kāpēc tās ir tieši tādas un ko Latvija nozīmē mums katram, kādas ir mūsu tradīcijas.

Kopumā radošjās darbnīcā piedalījās 61 skolēns un tika nopītas un noaustas 63 draudzības rokassprādzes.

Skolēni ar lielu interesi un aizrautību iesaistījās šajās aktivitātēs. Radot dāvanu sev vai draugam un iesaistoties sarunās par Latvijas karogu, tās simboliem un nozīmi mūsu dzīvē. Pēc skolēnu atsauksmēm var secināt, ka aktivitāte izdevās, tāpēc ticu, ka arī pārējās plānotajās aktivitātēs projekta ietvaros, skolēni iesaistīsies ar tādu pašu entuziasmu.

Projekts  ”Būsim lepni!” turpināsies līdz 2018. gada 31. maijam. Katru mēnesi ir plānotas aktivitātes un radošie darbi, lai stiprinātu Saldus pamatsskolas skolēnu piederības sajūtu savai skolai un savai dzimtenei: janvārī norisināsie konkurss “Manas skolas karogs”, kurā skolēni tiks aicināti veidot skolas karoga dizainu. Februārī skolēni dosies Latvijas un savas skolas vēsturei un personībām pa pēdām, kas noslēgsies ar ģimeņu viktorīnu. Martā skolēniem būs iespēja piedalīties skolas karoga aušanā pie mākslinieces Baibas Rīteres. Aprīlī skolēni tiks aicināti veidot darbus izstādei  par skolas un Latvijas vēsturi, personībām, savas ģimenes saistību ar skolu. Maijā būs projekta noslēgums –  ilgi gaidītie karoga svētki un izstādes “Audiet vairāk karogu, vairāk karogu, kā esam...”  atklāšana.

Projektu atbalsta Nodibinājums Cemex iespēju fonds, un projekts veltīts Latvijas valsts simtgadei.

Projekta mērķis ir stiprināt Saldus pamatskolas skolēnu piederības sajūtu un mīlestību pret savu skolu, zemi, veicinot pašorganizējošus procesus un starppaaudžu sadarbību. Rosinot skolēnus veikt praktiskus un radošus uzdevumus.

 

Sagatavoja: Linda Kuskova, projekta koordinatore

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu