Septembrī Cēsīs notiks Pasaules latviešu kultūras konferencei

16.09.2019.

29. un 30. septembrī Cēsu koncertzālē programmas Latvijas valsts simtgade ietvaros sadarbībā ar Kultūras ministriju un Cēsu pilsētas domi Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) rīkos kultūras konferenci.

Reģistrācija dalībai konferencē elektroniski, aizpildot anketu šeit.

Divu dienu garumā pie viena diskusiju galda satiksies dažādu kultūras un mākslu nozaru personības, lai apspriestos par latviešiem aktuālo kultūrā kā Latvijā, tā ārvalstīs. Diskusijās tiks apskatītas latviešu mākslas pasaulē attīstības ceļi, latviskā identitāte 21.gadsimta realitātē, dziesmas un dejas kā latviskās piederības kods un pasaules latviešu profesionālās mūzikas un mākslas jaunrade. Konferenci kuplinās divi koncerti - vokāli simfoniskās mūzikas koncerts 29. septembrī plkst.16:00, piedaloties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas korim, simfoniskajam orķestrim diriģenta  Kaspara Ādamsona vadībā un vijolniecei Evai Binderei, savukārt 30. septembrī plkst.16:30 skanēs latviešu kormūzikas koncerts, kuram programmu gatavo Cēsu pils koris diriģentu Marikas Austrumas un Evikas Konušas vadībā. Abi koncerti būs bez maksas, klausītājiem būs iespēja dzirdēt unikālu programmu, kurā iekļauti Tālivalža Ķeniņa, Alfrēda Kalniņa, Helmera Pavasara un Jāņa Kalniņa darbi.

„Ar šo konferenci mēs vēlamies izrunāt aktuālās tēmas, kas skar latviskās identitātes kodu mūsdienu realitātē caur kultūras prizmu. Šoreiz esam izvēlējušies paneļdiskusiju formu, kurā būs iespēja aptvert plašāku cilvēku loku un dažādus viedokļus. Ceram, ka diskusijās raisīsies ne tikai idejas, bet arī praktiski realizējamas ieceres,” tā par konferences galveno mērķi saka Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēde Kristīne Saulīte.

Elektroniskā reģistrācija konferencei notiks līdz šī gada 23. septembrim vietnē kulturaskonference.pbla.lv/ Jautājumu un neskaidrību gadījumā konferences rīkotāji aicina rakstīt PBLA pārstāvniecības Latvijā izpilddirektoram Raitam Eglītim Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

PROGRAMMA

 

Cēsīs notiks jau trešā Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonda konference. Iepriekšējā kultūras konference "Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture, emigrācija un nacionālā identitāte" notika 2014. gadā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pirmā konference notika 2004. gadā. 

Par PBLA Kultūras fondu

PBLA Kultūras fonds dibināts 1972. gadā. Tā uzdevums - atbalstīt latviešu kultūras saglabāšanu un jaunradi, kā arī latviskās izglītības pasākumus, kas veicināja mūsu nacionālo pastāvēšanu trimdā. 

Konferences sadarbības partneri

Pasaules brīvo latviešu apvienība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Cēsu pilsētas dome,  Latvijas Republikas oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” un “LV portāls”, Pasaules latviešu mākslas centrs, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs.

 

Informācijai: PBLA pārstāvniecība, 67282980

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu