SKANi izdod albumu ar Latvijas valsts simtgadei veltītām kordziesmām

09.04.2021.

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi 9. aprīlī laiž klajā unikālu kora mūzikas albumu "Aeternum", kurā iekļauti un pirmieskaņoti 16 īpaši atlasīti jaundarbi, ko Latvijas simtgadei veltījuši Latvijas komponisti. Albums ir Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" un tā mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā trīs gadu projekta - koncertcikla "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei" - vainagojums.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, diriģents Māris Sirmais un Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" nāca klajā ar iniciatīvu par Latvijas komponistu jaundarbu koncertciklu. Tā tika aizsākta radošā laboratorija, kurā 77 Latvijas komponisti radīja a cappella kordziesmas jauktajam korim, muzikāli portretējot piecas stihijas: uguni, ūdeni, zemi (Tēvzemi), debesis un mīlestību. Albumā "Aeternum" iekļauti zīmīgākie un Latvijas labāko koru iemīļotākie darbi no šī cikla.

"Šīs iniciatīvas rezultātā komponētie skaņdarbi veltīti izcilākajiem un labākajiem Latvijas amatierkoriem, kuri radīto dziesmu pūru neturēs tikai lokāli, bet kompozicionālo un izpildītājkvalitāti nesīs ārpus Latvijas robežām.

Šis projekts tika veidots ar mērķi radīt reālas un paliekošas garīgas vērtības, kas vēl ilgi pēc mūsu valsts simtgades svētkiem dzīvos gan Latvijas, gan pasaules koru literatūrā.

Mēs varam būt lepni par to, ka salīdzinoši nelielai nācijai ir tik daudz autoru, kas ir gatavi un spējīgi radīt augstvērtīgu mūziku. Varam arī lepoties ar to, ka ir tik daudz izcilu koru, kas šo mūziku spēj augstvērtīgi atskaņot", stāsta Māris Sirmais, VAK Latvija mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

Albumā iekļautie koncertcikla "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei" darbi:

Ēriks Ešenvalds "Rasa"
Irīna Mihailovska "Uguns rituāls"
Valts Pūce "Dziesmu svētkos"
Andris Dzenītis "No debesīm"
Pēteris Vasks "Mūsu kalni"
Rihards Zaļupe "Sauciens vējā"
Uldis Marhilēvičs "Mēs esam"
Vilnis Šmīdbergs "Tā lapa, tā lapa, kas lejup krīt"
Maija Einfelde "Krāsas"
Andris Kontauts "Jūras māte, Jūras māte, valdi savas kalponītes"
Anna Ķirse "Bieza migla zemi sedza"
Jānis Aišpurs "Piesaukšana"
Ansis Sauka "Ar zvaigžņu kluso gaismu…"
Juris Kulakovs "Mežā. Nakts..."
Raimonds Tiguls "Griezes dziesma"
Jēkabs Jančevskis "Aeternum"

Albuma buklets (pdf)

Albums no 9. aprīļa pieejams gan CD formātā, gan visās populārākājās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās visā pasaulē.

SKANi ir vienīgā mūzikas izdevniecība Latvijā ar plašu starptautisku izplatītāju tīklu. Pateicoties sadarbībai ar partneriem ASV, Nīderlandē un Lielbritānijā, SKANi izdotie latviešu mūzikas CD nonāk tirdzniecībā 80 pasaules valstīs, kā arī visās digitālajās mūzikas platformās - Spotify, iTunes, Amazon Prime un citās. Pērn SKANi albumi sasniedza 400 000 klausītāju lielu auditoriju. SKANi ir Latvijas Mūzikas informācijas centra zīmols, kas darbojas, pateicoties VKKF un Kultūras ministrijas atbalstam.

skani.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu