Skolēnus aicina iepazīt izcilo latviešu vecmeistaru darbus dzīvo gleznu izstādē "Simbolisms"

02.09.2020.

Līdz 20. septembrim Cēsu Pilsmuižas klētī un no 30. septembra līdz 20. decembrim Liepājas muzejā kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēniem ir iespēja apmeklēt dzīvo gleznu izstādi "Simbolisms", kas aicina šodienas sajūtās tvert Latvijas mākslu pirms vairāk nekā simts gadiem, simbolisma laikmetā. Izstādē, kuru caurvij tēma "Mīts – Cilvēks – Daba", atdzīvojas izcilo latviešu vecmeistaru gleznas, sabalsojoties ar tā laika dzeju un mūziku mūsdienīgā, tikai 21. gadsimta sākumā iespējamā izpildījumā un veicinot skatītāja dialogu ar autoru radītajiem mākslas darbiem. Dzīvo gleznu izstādē var baudīt vairāk nekā 40 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja simbolisma kolekcijas darbus, kurus radījuši Vilhelms Purvītis, Janis Rozentāls, Pēteris Kalve un citi izcili latviešu gleznotāji. Īpaši šai izstādei pianists Andrejs Osokins ir ieskaņojis Emīla Dārziņa, Jāņa Mediņa un Jāzepa Vītola klavieru, kamermūzikas un kormūzikas melodijas. Mākslas darbus izstādē papildina Edvarta Virzas, Fallija, Zemgaliešu Birutas dzeja, ko ierunājuši aktieri Sandra Kļaviņa, Voldemārs Šoriņš un Jēkabs Reinis. Izstādē skolēniem ir iespēja iepazīt arī  jauno tehnoloģiju izmantojumu un inovatīvu skatījumu uz dažādu mākslu sintēzi un nozīmīgām kultūras vērtībām. 

Gūtos iespaidus papildina bagātīgs materiāls, kas izmantojams pirms un pēc izstādes iepazīšanas un atrodams www.dzivasgleznas.lv/lv_1/skolas-soma.

Informācija apmeklētājiem

Norises laiks: Pēc iepriekš izsludināta seansu laika.
Kontaktinformācija: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , 29407566
Mērķauditorija: 1.–12. klase
Plašāk par izstādi: www.dzivasgleznas.lv

Cēsīs dzīvo gleznu izstādes seanss ilgst 30 minūtes. 

Liepājā norise sastāv no 2 daļām: 20 minūtes gara ievadsaruna un 30 minūtes dzīvo gleznu izstādes seanss. Daļa no izstādē redzamajām gleznām 2018. gadā Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas ietvaros bija skatāmas Baltijas simbolisma mākslas izstādē "Nepieradinātās dvēseles" Parīzē. Prestižajā Orsē muzejā tās aplūkoja vairāk kā 300 000 apmeklētāju. Šobrīd izstāde "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā" skatāma Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja Nacionālajā mākslas galerijā Viļņā un novembrī tiks atklāta Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rīgā.

Ceļojošo multimediālo simbolisma izstādi veido Latvijā un pasaulē atpazīstami videomākslinieki Māra Kalves vadībā, skaņu dizainu veidojis Ernests Ansons, to producē Leonarda Ķestere. Katra glezna tiek parādīta, izmantojot plašu mūsdienu tehnoloģiju klāstu - piemēram, klasiska stop-motion animācija, slāņu video apstrāde, telpiskas gaismas 3D modelēšana virtuālā telpā. 

Izstādi producējusi biedrība "Live Latvija" sadarbībā ar Digitālo izstāžu namu "Lumiere". Nākamgad izstādi plānots izstādīt Rīgā un citviet Latvijā.

Projekta partneris ir Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Multimediju darbā izmantoti mākslas darbi no Zuzānu kolekcijas un privātkolekcijām, kā arī no LNMM plašā krājuma. Projekts sadarbojas ar valsts, pašvaldību un nevalstiskām institūcijām: Vides Risinājumu institūtu, Lauku atbalsta dienesta programmu LEADER, biedrību "Cēsu rajona lauku partnerība", Attīstības finanšu institūciju ALTUM, Cēsu novada pašvaldību, Liepājas domi.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu