Strasbūrā atklāj Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītu izstādi

31.01.2020.

"Sapnis par savu valsti, neatkarīgu Latviju, daudzu latviešu sirdīs dzima vēl ilgi pirms Latvijas valsts proklamēšanas. Latviešu un visu baltiešu sapnis par brīvību bija dzīvs visus traģiskos padomju okupācijas gadus. Baltijas ceļā mūsu trīs tautas sadevās rokās, tā vēl vairāk iezīmējot to vēsturisko lūzuma punktu, ka ar savu gara spēku mēs pārrausim totalitāro padomju okupācijas režīmu," sacīja Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA) vadītāja Inese Lībiņa-Egnere, ceturtdien, 30. janvārī, Strasbūrā atklājot Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītu izstādi. Ar šo notikumu godināta arī 25. gadadiena, kopš Latvija kļuva par Eiropas Padomes dalībvalsti.

Foto: Kitija Grāve, Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē

I.Lībiņa-Egnere, uzrunājot klātesošos, atzīmēja – pirms 30 gadiem, piedaloties Baltijas ceļā, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji parādīja, ka vēlme pēc neatkarības un apņēmība kopā atgriezties Eiropā patiešām ir mūsu griba.

Savukārt pirms 25 gadiem Baltijas valstis pievienojās Eiropas Padomei, lai aizsargātu un veicinātu cilvēktiesības, demokrātiju, taisnīgumu un nevienai valstij nebūtu jāpiedzīvo tas, kas pagātnē noticis ar mūsu nācijām, sacīja Latvijas delegācijas vadītāja, uzsverot, ka Baltijas valstis jūtas atbildīgas par Eiropas Padomes vērtībām.

I.Lībiņa-Egnere atzīmēja - pēc Krievijas balsstiesību atjaunošanas Parlamentārajā asamblejā aizvadītā gada jūnijā kopā ar citām līdzīgi domājošām valstīm nodibināta neformāla starpparlamentārā grupa "Baltija+", lai nodrošinātu Eiropas Padomes vērtību, principu un integritātes aizstāvību.

"Mēs ticam, ka ar "Baltija+" grupas koordinēto darbību mēs aktualizēsim Eiropas Padomes misiju un atgādināsim, ka ar spēcīgu nāciju kopīgo balsi iespējams sasniegt neticamus rezultātus," sacīja I.Lībiņa-Egnere.

30. janvārī Eiropas Padomes ēkā, Strasbūrā, kur pašlaik noris EPPA sesija, atklāta Ārlietu ministrijas veidotā fotoizstāde, kas veltīta Baltijas ceļa 30. gadadienai. Tajā aplūkojamas 25 fotogrāfijas, kurās iemūžināta unikālā nevardarbīgas pretošanās akcija, kas vienoja vairāk nekā divus miljonus Baltijas valstu iedzīvotāju.

Šajā EPPA sesijā Latvijas delegācijas vadītāja I.Lībiņa-Egnere ievēlēta EPPA viceprezidentes amatā.

EPPA ir Eiropas Padomes statūtorganizācija, kuras uzmanības lokā ir cilvēktiesību, daudzviedokļu demokrātijas un tiesiskas valsts aizstāvēšana, Eiropas kultūras identitātes un daudzveidības izpratnes un attīstības veicināšana un aktuālu Eiropas sabiedrības jautājumu risināšana, kā arī demokrātiskās stabilitātes stiprināšana Eiropā, atbalstot politiskās, likumdošanas un konstitucionālās reformas.

 

Avots: www.saeima.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu