Tapis iedvesmojošs Latvijas video sveiciens kaimiņiem simtgadē

02.11.2017.

Trešdien, 8. novembrī plkst. 15:00 Latvijas valsts simtgades informācijas centrā Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā notiks trīs videoklipu – Latvijas iedzīvotāju sveiciena lietuviešiem, igauņiem un somiem viņu valstu simtgadēs – pirmizrāde.

Ar BMX un šosejas riteņiem, seniem spēkratiem, motocikliem, automašīnām, traktoru, SUP dēļiem, kā arī ar dziesmām un dejām šā gada 23. augustā Latvijas pilsētu un lauku teritoriju iedzīvotāji Latvijas institūta rīkotajā akcijā “Baltijas simtgades ceļš” no rokas rokā nogādāja īpašas kūkas kā sveicienu mūsu kaimiņiem Lietuvas, Igaunijas un Somijas simtgadēs. Kūkas pēc vairāk nekā simt gadus senas, paaudzes paaudzē nodotas, no vecmāmiņas mantotas receptes bija gatavojusi pazīstamā gardumu meistare Liene Zemīte.

Tautas sveiciena neparastais ceļojums pa Baltijas ceļa maršrutu tika iemūžināts video, kas ir pārtapis trīs sirsnīgos, emocijām bagātos video sveicienos. Video projekta režisors ir Lauris Ābele (studija Tritone), tā realizāciju nodrošināja reklāmas aģentūra DDB Worldwide Latvia.

“Šī video galvenais vēstījums ir – mēs, Latvijas cilvēki, sakām paldies saviem kaimiņiem, kas plecu pie pleca ir ar mums kopā gan priekos, gan atbildībā par nākotni. Jo arī pagātne reiz bija nākotne, ko visi kopā veidojām, un šodiena ir mūsu atbildība nākamās simtgades priekšā. No visas sirds pateicamies ikvienam, kurš ar darbiem vai labām domām bija klāt šī video sveiciena tapšanā!” saka Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga.

Par apsveikuma videoklipu tālāko ceļu pie kaimiņiem informēsim pasākuma laikā.

Vieta: Latvijas valsts simtgades informācijas centrs Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā
Laiks: trešdien, 08.11. plkst. 15:00 - 15:30

Foto ieskats sveicienu filmēšanas gaitā: www.flickr.com/photos/140654936@N05 

Mediju kontaktiem:

Paula Prauliņa
tālr.: 67503653
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu