Tapusi dokumentāli izglītojoša filma skolēniem "Cēsu kaujas. Pagrieziena punkts Latvijas vēsturē"
22.05.2019.Gatavojoties Cēsu kauju simtgades svinībām 22. jūnijā, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tapusi dokumentāli izglītojoša filma skolēniem "Cēsu kaujas. Pagrieziena punkts Latvijas vēsturē". Filma brīvi pieejama tiešsaistē un izmantojama kā izglītojošs materiāls arī mācību stundās.
Dokumentāli izglītojošā filma skolēniem "Cēsu kaujas. Pagrieziena punkts Latvijas vēsturē" ir divu jauniešu ceļojums vēsturē, kas uzskatāmi un saprotami stāsta par valstisko situāciju Latvijā 1919. gadā un izskaidro Cēsu kauju nozīmi Latvijas vēsturē.
Jauniešu sarunas ar vēsturniekiem un kauju dalībnieku pēctečiem palīdz labāk izprast šo vēstures posmu un novērtēt tā laika jauniešu patriotismu, pievienojoties Cēsu skolnieku rotai un iesaistoties vienā no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas vēsturē – Latvijas Brīvības cīņās.
Filma tapusi studijā “Red Dot Media”, tās režisors ir Kaspars Goba, un scenārija autors Andris Vanadziņš. Filma tapusi ar Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Filmas galvenie varoņi ir Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni Varis Hans un Rodrigo Liepiņš, scenārija autors Andris Vanadziņš, mūzikas un skaņas meistari Pēteris un Aija Pāsi, producente Līna Bērziņa, kā arī filmā redzami Inese Kornete, Ansis Rozenbergs, Tālis Pumpuriņš.
Uzziņai:
Latvijas Uzvaras dienu, Cēsu kauju simtgadi, Cēsīs svinēs 22.jūnijā, kad pilsētā gaidāma plaša pasākumu programma. Latvijas Uzvaras diena, Cēsu kauju simtgade iekļauta Latvijas valsts simtgades svinību programmā, un šogad Cēsīs izskanēs īpaši plaši, uzsverot cilvēku līdzatbildību, līdzdalību un sev svarīgo vērtību aizstāvēšanu, ne tikai pagātnes, bet jo īpaši šodienas un nākotnes zīmē.
Pirms simts gadiem Latvijas valsts pastāvēšana tika izcīnīta Neatkarības kara laikā. Pagrieziena punkts kara gaitā notika tieši Ziemeļlatvijas frontes līnijā, kur latviešu un igauņu karaspēki 22.jūnijā pie Cēsīm uzveica Landesvēra armiju un devās tālāk uz Rīgu.