“Tele2” Latvijai dāvina pirmo īsto “Latvijas alfabētu” no Latvijas ainavām

21.11.2017.

16. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas ieskaņās vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāja izstādi “Latvijas alfabēts”.

“Tele2” 4G Ekspedīcijas laikā izdevās dabā atrast visus 33 latviešu alfabēta burtus, un katru no tiem veido kāda Latvijas ainava no putna lidojuma. Unikālo alfabētu “Tele2” dāvina valstij tās simtgades jubilejā.

FOTO NO IZSTĀDES "LATVIJAS ALFABĒTS" ATKLĀŠANAS

““Latvijas alfabēta” ideja radusies 4G drona ekspedīcijas laikā, kad, vērojot Latvijas dabu no augšas, sapratām, ka tās reljefs, ceļu līkumi, koku stādījumi, upes un ezeri veido visdažādākās figūras un arī latviešu burtus. Grūti iedomāties, bet, lidojot pāri pļavām, pēkšņi ieraugi A, B vai pat Ņ burtu, ko veido ābeļdārzs vai ezers. Šādi, pārlidojot valsti krustām šķērsām, atradām veselu alfabētu, ko “Tele2” ar lepnumu dāvina Latvijai simtgadē,” stāsta “Tele2” mārketinga vadītāja un 4G drona ekspedīcijas dalībniece Ilze Žukova.

“Mēs allaž atbalstām jaunu un radošu pieeju darbam. 4G dronu mūsu inženieri sākotnēji veidoja, lai varētu apsekot bāzes stacijas grūti sasniedzamās vietās un lai varētu veikt interneta kvalitātes mērījumus. Man ir patiess prieks, ka “Tele2” komandas radošie prāti saskatīja potenciālu jaunajā tehnoloģijā un kopā esam radījuši kaut ko tik unikālu. Tele2 komandai šis projekts kļuva par sirdslietu jau no pirmās dienas, tādēļ priecājamies, ka ar to varam dot savu pienesumu Latvijas kultūrā,” atzīmē “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Mobilo sakaru operatora “Tele2” izveidoto “Latvijas alfabēta” interaktīvo izstādi var apskatīt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 16. novembra un līdz pat 30. novembrim.

Savukārt interneta lietotāji ar pirmo “Latvijas alfabētu”, kas ir veidots no reāliem Latvijas dabā sastopamiem objektiem, var iepazīties lietotnē latvijasalfabets.lv. Lietotne jau tagad ir pieejama visiem interesentiem, un tajā var izpētīt katru burtu un uzzināt, kurā Latvijas malā tas atrodas. Papildus lietotnē tiek piedāvāta iespēja gan sagatavot savu īpašo kartiņu un nosūtīt sveicienu mīļajiem, gan arī ar “Latvijas alfabēta” burtiem iemūžināt kādu sev ļoti zīmīgu frāzi.

Jāpiebilst, ka apskatīt interaktīvo izstādi “Latvijas alfabēts” un iepazīt Latvijas krāšņo ainavu no putna lidojuma būs iespējams arī festivāla Staro Rīga laikā no 16. līdz 20. novembrim Bastejkalna parkā starp Raiņa bulvāri un kanālu. Nāc uz izstādi vai apmeklē lietotni latvijasalfabets.lv un apsveic savus tuviniekus svētkos, bildini mīļoto vai vienkārši ieraksti kādu sev zīmīgu vārdu, izmantojot “Tele2” Latvijas alfabētu!  

Plašāk par projektu lasi lietotnē latvijasalfabets.lv. Savukārt informācija par 4G dronu un ekspedīciju pieejama “Tele2” mājaslapā: ej.uz/Tele2_4GDrona_ekspedicija

Par “Tele2”

“Tele2” ir mobilo sakaru līderis Latvijā un uzņēmuma klienti ir gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju. Uzbūvējot Baltijā modernāko sakaru tīklu, “Tele2” nodrošina Latvijā 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 99% iedzīvotāju. Kopš “Tele2” dibināšanas kapitālieguldījumi sakaru tīkla infrastruktūrā un klientu servisā pārsnieguši 260 miljonus eiro.

“Tele2” ir daļa no “Tele2 AB” grupas, kas ir viens no straujāk augušajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Eiropā. “Tele2 AB” grupai ir 17 miljoni klientu astoņās valstīs. “Tele2” ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu