Tiešsaistes koncertuzvedumā "Īkstīte" skolēniem ir iespēja iepazīt senās mūzikas pasauli

01.02.2021.

Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" VSIA "Latvijas koncerti" piedāvā tiešsaistes koncertuzvedumu "Īkstīte". Uzvedums piemērots 1.-6. klašu skolēniem.

"Īkstīte" ieinteresē un ievada skolēnus senās mūzikas pasaulē. Koncerts 2020. gada vasarā tika īstenots kā Senā mūzikas festivāla programmas daļa. Aizraujošie Īkstītes piedzīvojumi tapuši krāšņā muzikālā uzvedumā, jo pati pasaka savijusies ar franču baroka ģēnija M. A. Šarpantjē mūziku no viņa sengrieķu mitoloģijas iedvesmotās operas "Akteons".

H. K. Andersena pasaka "Īkstīte" ir pilna fantāziju rosinošiem notikumiem un negaidītiem pavērsieniem. Tā stāsta par sievu un viņas sen ilgoto bērniņu – Īkstīti, kuru viņa atrod tulpes ziedā. Par nejauko Krupi, kas lolojumu nolaupa, par Lauku peli un Kurmi, arī Bezdelīgu, kas aizved Īkstīti uz brīnumu pilno Ziedu pasauli, kur viņa satiek Princi. Visi šie notikumi lieliski atklājas arī M. A. Šarpantjē krāsainajā mūzikā - gan skumjā un priecīgā, gan aizrautīgā un humora pilnā. Operas skaistie dziedājumi mijas ar baleta deju soļiem.

Pasakas tēlos iejutīsies dziedātāji Marlēna Keine (Īkstīte), Evija Martinsone (Labā burve, Lauku pele), Kārlis Rūtentāls (Krupis un Kurmis) un Mihails Čuļpajevs (Taurenis un Princis). Solistiem pievienosies arī  vokālā grupa “Abaronin Ensemble” (Galminieki, Niedres un Vaboles), kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi (Putniņi, Bezdelīga) īpaša loma uzvedumā ir instrumentālajai mūzikai, kuru atskaņo senās mūzikas ansamblis Lāsmas Melderes-Šestakovas vadībā. Baroka vijole un baroka čells pārstāv stīgu instrumentu grupu, ansamblī skan neviens vien senais pūšamais instruments, bet mūsdienu pierasto klavieru vietā - klavesīns. Stāstniece - muzikoloģe Karina Bērziņa, koncertu cikla "Mūzika Tev" autore un vadītāja.

Pēc koncertuzveduma norisinās sarunas ar tā veidotājiem.

Plašāka informācija: Dita Maļinovska 26698338 Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu