Top raidījums par Latvijas dabas skaistumu un kino

02.10.2017.

No 26. oktobra LTV1 ceturtdienās plkst 19.30 būs skatāms jauns raidījums “12 elementi ainavā” – ceļojums laikā, pētot Latvijas ainavas atspoguļojumu 20. gadsimta 30.-80. gados uzņemtajās mākslas un dokumentālajās filmās un mūsdienās.

Raidījuma "12 elementi ainavā" filmēšana

12 raidījumu ciklā skatītājiem būs iespējams iepazīties ar 12 dažādiem Latvijai raksturīgiem ainavu elementiem – vientuļiem lauku kokiem, dabiskajām pļavām, upēm, kāpām un citām vērtībām, kas pie mums vēl sastopamas. Raidījumā caur vecajām mākslas un dokumentālajām filmām varēs ieraudzīt, kāda ir bijusi Latvijas ainava pirms vairākiem gadu desmitiem, mēģināt saprast, kas tajā mainījies un ko mūsdienās darīt, lai saglabātu ainavas unikālās iezīmes.

Vai Oskara un Anitas māja filmā “Zvejnieka dēls” joprojām stāv Bigauņciema jūras krastā, vai Gaujas stāvkrasts, kur nobremzē Kņopienes volga filmā “Dāvana vientuļai sievietei” joprojām izskatās tāpat kā 1973.gadā? 

12 nedēļu garumā raidījuma vadītājs Jānis Ķīnasts katrā raidījumā tiksies ar kinoļaudīm, ar vietējiem iedzīvotājiem un dabas daudzveidības pētniekiem, lai runātu par ainavas estētisko un dabas vērtību.

Raidījuma režisors ir pieredzējušais dokumentālā kino un TV raidījumu režisors Dainis Kļava, scenārija autors Andris Vanadziņš, operators Jānis Šēnbergs. Raidījumu producē Ruckas mākslas rezidenču centrs (Cēsis).

 “12 elementi ainavā” ir veltījums Latvijas simtgadei un top ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu