Trasuna muzejā "Kolnasāta" aizsākas Latgales kongresa simtgades svētki

01.05.2017.

Franča Trasuna fabulu svētki Trasuna muzejā "Kolnasāta" Rēzeknes novada Sakstagala pagastā aizsāka Latgales kongresa simtgades svētku pasākumu klāstu.

Režisore un aktrise Iveta Graudiņa bija meklējusi Franci Trasunu ne tikai viņa fabulās, bet arī mūsu laikabiedros, kuri izstāstīja katrs savu stāstu - par ceļu, par izaicinājumiem, par panākumiem un par zaudējumiem, par uzvarām un mīlestību. Savā ceļa stāstā dalījās gan mūziķis, Latvijas Atmodas aktīvs darbinieks un Dricānu pagasta pirmais zemnieku saimniecības īpašnieks Andris Eriņš un Verēmu pamatskolas skolēns Jānis Piveks, priesteris Rinalds Broks un skolotāja, dzejniece Iveta Ratinīka, uzņēmējs Juris Vucāns un olimpiete Gunta Latiševa-Čudare, kā arī leģendārā Pluociņu Mase - Anita Graudiņa.

Bet nebija aizmirsts arī Trasuns - viņa fabulas lasīja gan katrs no uzaicinātajiem diskusijas dalībniekiem, gan arī jaunie aktieri Laura Atelsone, Kārlis Derums un Kārlis Tols, kuri pārtapa arī Trasuna fabulu varoņos. Taču visjaukāk Trasuna vārdi skanēja mazo vuolyudzānu - skolēnu skatuves runas konkursa "Vuolyudzāni" uzvarētāju Jāņa Piveka un Rainas Arbidānes balsīs.

No Trasuna muzeja klēts sienas uz mums no vēsturiskās fotogrāfijas nolūkojās pirmā Latgales kongresa delegāti. "Mes, Latgolys latwīši, apsawīnodami ar Kūrzemis i Wydzemis latwīšim..." Tālāk jau visi zina. Klausītāju rindās bija arī Sibīrijas latgalieši, kas mērojuši tālu ceļu uz senču dzimteni. Laikam tāpēc stāsts bija arī par atgriešanos un P. Jurciņa "Vālodzīte", kopīgi nodziedāta, lika padomāt par to.

Autors: Anna Rancāne

Latgalieši no Sibīrijas, kas atbraukuši lai piedalītos Latgales kongresa simtgades norisēs

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu