TUESI.LV | Brigita Medne - māca latviešu valodu

22.10.2018.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par latviešu valodas pasniedzēju Brigitu Medni no Olaines: tuesi.lv/izteikt-sevi.

“Valoda ļoti ietekmē to, kā mēs redzam pasauli un kā mēs sevi izsakām. Mēs redzam krāsas un darām darbības citādāk – viss mainās no valdas uz valodu. Tas rodas no tā, cik cilvēki ir dažādi. Mani interesē līmenis, kurš atklāj sakarības valodā, kas izriet no sevis paša,” saka latviešu valodas pasniedzēja Brigita Medne no Olaines.

“Mēs pārāk maz veram durvis dažādām kultūrām, valodām, vajadzībām un problēmām, kas cilvēkiem dzīvē var būt. Cilvēki ir dzīvokļos un neiet uz ielas, jo ir stereotipi sabiedrībā. Nav vēl tik liela iecietība un interese par dažādo, kā es gribētu,” uzsver Brigita.

“Man gribas dažādību un pamatā tam ir cilvēcība. Es nebaidos no dažādības, ja tam pamatā ir tas, ka mēs gribam viens otram palīdzēt. Mēs esam pārāk tālu iegājuši žogos, bailes pārāk viegli pāriet necilvēciskumā,”  uzskata Brigita.

“Es sevi saucu par latvieti un man tas ir svarīgi. Es sevi redzu Latvijā. Man ir svarīgi ik pa laikam kaut kur aizbraukt, ieelpot pasauli un atbraukt atpakaļ. Tas ļauj saprast, cik šeit ir forši, bet, tajā pašā laikā, cik daudz šeit var mainīt un uzlabot,” stāsta Brigita.

“Man ir svarīga mana atrašanās vieta un mana pilsēta. Kādu laiku tā noteikti būs Olaine. Tā nav vēsturiska pilsēta ar tālām saknēm, bet šeit ir manas saknes un mana dzimta. Man tas ir svarīgi – atrast vēsturi arī šeit.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
2238213

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu