TUESI.LV | Dziesminiece un režisore Maija Kalniņa par COVID-19 laiku

21.12.2020.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par dziesminieci, dzejnieci un pasākumu režisori Maiju Kalniņu, kura COVID-19 izraisītās krīzes laikā producējusi tiešsaistes koncertus un izdevusi savu dzejoļu krājumu un dziesmu albumu: tuesi.lv/seit-un-tagad/.

"Mēs meklējām jaunu veidu, gājām tiešraidēs un pārdevām kultūru internetā. Mēģinājām darīt to pašu, tikai kultūras nama durvis bija parole internetā un nopirktā biļete. Cilvēkiem to vajadzēja un tam bija ļoti milzīga atsaucība," stāsta Maija.

"Sākoties pirmajam pandēmijas vilnim, es nejutu bezdarbību. Likās, ka esam atklājuši "jaunu Ameriku". Tie bija 9 pasākumi, 9 nedēļas," atceras Maija.

"Dzīve, tā saucamajā "frīlansā", arī iepriekš bija neprognozējamu apstākļu un dažādu situāciju pilna. Es paļaujos uz to, ka es pamanīšu savas iespējas, resursu, un būšu labā formā to realizēt," uzsver Maija.

"Tas izslavētais, tik daudzreiz nesaprastais stāvoklis "šeit un tagad", kuru mēs esam pētījuši, meklējuši, rakuši, ir iestājies. Tas ir te, esam to atraduši. Tikai - būt!"

TUESI.LV COVID-19 ir iedvesmojoši video stāsti par radošajiem cilvēkiem Latvijā, kuri  pielāgojušies jaunajiem apstākļiem un COVID-19 izraisīto krīzi spējuši izmantot kā iespēju. TUESI.LV COVID-19 video stāstus veido biedrība "NEXT" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu