TUESI.LV | Kārlis Vilkaste - ģimenes ārsts

29.10.2018.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par ģimenes ārstu Kārli Vilkasti Talsos: tuesi.lv/jabut-un-japaliek/.

“Ārstam ir jābūt empātiskam. Cilvēki nāk ar problēmu - kaut kādu daļu no visa tā, ko cilvēks pasaka, tu izlaid caur sevi,” stāsta ģimenes ārsts Kārlis Vilkaste Talsos.

“Mana esamība kā ārstam šeit, Latvijā, kaut ko dod gan man, gan citiem. Ir tā foršā apziņa, ka dienas beigās vari justies priecīgs par to, ko esi darījis. Smags darbs vienmēr atmaksājas,” uzskata Kārlis.

“Bez darba nekas nenotiek, bet dzīve nav tikai darbs. Kāda jēga ir nodzīvot un atcerēties, ka visu dzīvi esi bijis tikai darbā? Ja tu gribi darīt labi savu darbu, tad tev ir arī labi jāatpūšas. Nevar būt produktivitātes, ja tu neatpūties,” uzsver Kārlis.

“Lielvārdes josta sastāv no daudziem dzīpariem. Katrs dzīpars atsevišķi viegli plīst, bet, ja tos saauž vienā veselā, tie ir stipri. Mēs visi esam ķēdes posmi. Ja ķēde ir kopīga, tā dod stiprumu visiem,” ir pārliecināts Kārlis.

“Man Latvija ir zeme, kurā man ir jābūt. Ir sajūta, ka jābūt te un jāpaliek.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu