TUESI.LV | Māksliniece Agnese Rudzīte par COVID-19 krīzi

11.01.2021.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par mākslinieci Agnesi Rudzīti, kura kopā ar ģimeni COVID-19 izraisīto ierobežojumu laikā organizējusi taktilo mākslas darbu izstādi: tuesi.lv/cilvekam-vajag-cilveku/.

"Es uzskatu, ka mākslinieka loma ir saglabāt un glābt. Ar savu darbību cenšos nenodarīt kaitējumu videi un planētai, veidojot taktilos mākslas darbus un izmantojot jau radītus, lietotus materiālus," saka māksliniece Agnese Rudzīte, kura kopā ar ģimeni COVID-19 izraisīto ierobežojumu laikā organizējusi taktilo mākslas darbu izstādi. 

"Manuprāt, šis laiks ir tik ļoti atkailinošs – kā spoža gaisma. Tiek izspīdināti visi kakti, un mēs redzam veļamies gaismas kūļus pa visām ielāpu vietām un izdilumiem. Dusmas bija arī pirms šī laika. Arī naids. Un viss bija slikti arī pirms šī laika," stāsta Agnese.

"Skaidrs ir viens, ka cilvēkam vajag cilvēku, jo tad cilvēks top par cilvēku. Daudz kas neeksistē bez cilvēka. Cilvēks ir visam atslēga."

TUESI.LV COVID-19 ir iedvesmojoši video stāsti par radošajiem cilvēkiem Latvijā, kuri pielāgojušies jaunajiem apstākļiem un COVID-19 izraisīto krīzi spējuši izmantot kā iespēju. TUESI.LV COVID-19 video stāstus veido biedrība "NEXT" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu