TUESI.LV PASAULĒ | Skolotāja Antra Sunde Norvēģijā

18.02.2020.

Video stāstu vietnē TUESI.LV publicēta īsfilma par norvēģu valodas skolotāju Antru Sundi, kura dzīvo Bergenā, Norvēģijā: tuesi.lv/sirds-valoda. Īsfilma ir daļa no diasporas video stāstu sērijas "TUESI.LV PASAULĒ" par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

"Latviešu valoda ir mana valoda, tā ir sirds valoda. Tā ir tik liela daļa no manis, ka tai nav iespējas nebūt. Norvēģu valodu es zinu ļoti labi, bet latviešu valoda tomēr ir mīļāka," atklāj skolotāja Antra Sunde, kura dzīvo Bergenā, Norvēģijā.

"Cilvēkam, kas labi jūtas vairākās vietās, ir grūtāk izšķirties, kura ir īstā vieta. Šobrīd īstā vieta ir tur, kur ir mana ģimene. Tur ir arī manas mājas. Tāpēc, ka viņi grib būt šeit, es arī dzīvoju šeit," stāsta Antra.

"Skolotāja darbs noteikti ir misijas darbs. Tu nevari strādāt par skolotāju, ja tu nemīli bērnus un netici, ka ir iespējama izaugsme. Tajā dienā, kad tu padodies un domā, ka šim bērnam neko vairs nevar iemācīt, ir jāiet pensijā un jāatrod kaut kas cits ko darīt," ir pārliecināta Antra.

"Pašaizliedzība un ieguldījums ir būtiskākais, lai latviešu skola ārpus Latvijas darbotos. Mums ir tik jautri, cik mēs paši to uztaisām. Jā, tā ir brīvprātība, bet tas tāpēc, ka mums tas ir ļoti svarīgi. Ļoti daudz kas ir atkarīgs no mums," uzskata Antra.

"Ar Latviju man vēl joprojām ir mīļas attiecības, kuras man ir jākopj no attāluma. Tas ir kā uzturēt kontaktu ar labu draugu, sarakstoties un ik pa laikam paciemojoties, bet ikdienā nesatiekoties."

Projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta komanda 2018.gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100. dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Šobrīd tiek veidota diasporas stāstu sērija "TUESI.LV PASAULĒ" par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Projektu TUESI.LV īsteno biedrība "NEXT" sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. TUESI.LV PASAULĒ video stāstus var noskatīties Latvijas iedvesmas stāstu vietnē www.tuesi.lv, kā arī TUESI.LV Facebook lapā: fb.me/TUESILVpasaule.

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija", akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu