TUESI.LV PASAULĒ | Stjuarts Gatis Litiņš Zviedrijā

02.04.2020.

Video stāstu vietnē TUESI.LV publicēta īsfilma par stjuartu Gati Litiņu Zviedrijā: tuesi.lv/kustiba/. Īsfilma ir daļa no diasporas video stāstu sērijas "TUESI.LV PASAULĒ" par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

"Man patīk lidošanas process. Tu pacelies, redzi zemi no putna lidojuma, tik skaisti izskatās zeme no pāris kilometru augstuma! Stjuartiem ar to jāaprod, ka tu visu laiku esi kustībā. Man liekas, ka tas dzīvi padara interesantāku,” uzskata stjuarts Gatis Litiņš, kurš dzīvo Mārstas pilsētā Zviedrijā.

"Aviācijā jābūt fleksiblam un jāpielāgojas. Šeit jābūt atvērtam, komunikablam, gatavam izzināt un pieņemt. Tiem, kuriem nepatīk burzma un sabiedrība, tas nebūtu piemērots darbs," stāsta Gatis.

"Strādājot aviācijā, ir svarīgi uzturēt veselīgu dzīvesveidu. Ir labi paskriet, pabraukt ar velosipēdu, vasarā papeldēt, svarīgi ir izgulēties un veselīgi paēst," uzsver Gatis.

"Stokholma ir skaista, man patīk daudzās salas, kanāli, ūdens un arhitektūra. Tas papildina viens otru – dzīve paralēli divās valstīs, divās vietās, jo katrā ir kaut kas savs. Protams, Latvijā es jūtos labāk, nekā Zviedrijā. Latvija vienmēr ir sirdī. Tās ir mājas."

Projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. 

Projekta komanda 2018. gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100. dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Šobrīd tiek veidota diasporas stāstu sērija "TUESI.LV PASAULĒ" par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Projektu TUESI.LV īsteno biedrība "NEXT" sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. TUESI.LV PASAULĒ video stāstus var noskatīties Latvijas iedvesmas stāstu vietnē www.tuesi.lv, kā arī TUESI.LV Facebook lapā: fb.me/TUESILVpasaule .

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija", akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu