TUESI.LV PASAULĒ | Uzņēmēji Jānis Melderis un Linda Svilāne Spānijā

02.01.2020.

Video stāstu vietnē TUESI.LV publicēta īsfilma par uzņēmējiem Jāni Melderi un Lindu Svilāni Valensijas pilsētā Spānijā, kuri ir izveidojuši pārcelšanās un nekustamā īpašuma konsultāciju uzņēmumu: tuesi.lv/te-un-tur/ . Īsfilma ir daļa no diasporas video stāstu sērijas "TUESI.LV PASAULĒ" par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

"Mēs esam atraduši savu identitāti – mums patīk būt latviešiem Spānijā," saka Jānis Melderis un Linda Svilāne, kuri trīspadsmit gadus dzīvo Valensijas pilsētā Spānijā un ir izveidojuši pārcelšanās un nekustamā īpašuma konsultāciju uzņēmumu. 

"Mēs palīdzam iekārtoties ārvalstniekiem, kuri nepārzina Valensiju, nezina valodu, nepārzina birokrātiju un kultūru. Mēs palīdzam atrast mājvietu īrei vai pirkumam, sakārtot skolu jautājumu, sakārtot dokumentus un rezidenci, atvērt kontus, nodrošināt veselības apdrošināšanu," stāsta Linda.

"Ir iekšējā sajūta, ka es nevienu vietu nemainītu pret Valensiju. Tas ir lietu kopums – pilsēta, klimats, cilvēki, draugi, skvošs, jūra. Valensija ir manas mājas un es negribu nekur citur doties," uzsver Jānis.

"Negribētos vilkt robežu starp te un tur, mēs un jūs. Man liekas, ka nav viena scenārija, nav viena veida kā būt. Man gribētos aicināt cilvēkus būt iecietīgākiem pret dažādiem dzīves uzskatiem vai veidiem kā dzīvot," aicina Linda.

"Ir svarīgi būt atvērtiem pret to, kas notiek. Saprast, ka tā, kā ir bijis vienmēr, tā nebūs vienmēr. Izmaiņas notiks, tādēļ jāiemācās tās pieņemt," saka Jānis.

"Mēs vienmēr būsim latvieši un no tā neatsakāmies. Mēs neesam kļuvuši spāņi un mēs arī nebūsim spāņi. Mēs jūtamies labi gan te, gan braucot uz Latviju, gan ceļojot pa citām valstīm."

Projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju.

Projekta komanda 2018.gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Šobrīd tiek veidota diasporas stāstu sērija "TUESI.LV PASAULĒ" par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Projektu TUESI.LV īsteno biedrība "NEXT" sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. TUESI.LV PASAULĒ video stāstus var noskatīties Latvijas iedvesmas stāstu vietnē www.tuesi.lv, kā arī TUESI.LV Facebook lapā: fb.me/TUESILVpasaule .

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija", akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

 

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu