Valsts prezidents Zagrebā atklāj Latvijas simtgadei veltītu izstādi “Latvijas gadsimts”

29.03.2019.
2019. gada 28. martam Valsts prezidents Raimonds Vējonis Zagrebā, Horvātijas Republikā atklāja Latvijas simtgadei veltītu izstādi “Latvijas gadsimts”.

“Izstāde “Latvijas gadsimts” ir patiess stāsts par mums - kādi un kādēļ mēs esam šodien. Vēstures liecības un zināšanas, kas apkopotas izstādē, ļauj mums veidot arī savu nākotni - ne tikai mācoties no pagātnes kļūdām, bet arī iedvesmojoties no pagātnes ideāliem un nesot sev līdzi visdārgāko – Latvijas brīvību,” uzsvēra Valsts prezidents, atklājot izstādi Zagrebas Nacionālajā un universitātes bibliotēkā.

Valsts prezidents atzīmēja, ka Latvijas un Horvātijas tautas vieno spēcīga vēlme pēc brīvības un neatkarības. Mēs vēlamies paši veidot savas tautas un valsts likteni. “Esmu pārliecināts, ka mums ir potenciāls paplašināt mūsu valstu savstarpējās attiecības, jo īpaši ekonomikas, kultūras, tūrisma un izglītības jomā, tuvinot ne tikai mūsu politiskās intereses, bet arī mūsu cilvēku sirdis un prātus,” atzīmēja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Zagrebas Nacionālajā un universitātes bibliotēkai pasniedza dāvanu – Latvijas fotogrāfa Gunāra Janaiša grāmatu – portretu kolekciju „Personības un laikmets”, kurā apkopoti ievērojamu Latvijas cilvēku portreti.

No 2019. gada 27. līdz 29. martam Valsts prezidents Raimonds Vējonis oficiālā vizītē apmeklē Horvātijas Republiku. 28. martā Valsts prezidents tikās ar Horvātijas prezidenti Kolindu Grabaru-Kitaroviču (Kolinda Grabar-Kitarović), parlamenta priekšsēdētāju Gordanu Jandrokoviču (Gordan Jandroković) un premjerministru Andreju Plenkoviču (Andrej Plenković).

Avots: www.president.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu