Nesamierināmais dumpinieks Eduards Veidenbaums atdzimst muzikālā dzīvesstāstā

03.02.2021.

Lai arī pandēmija vēl joprojām uzskatāmi ietekmē kultūras nozari, dziedātājs Ralfs Eilands sadarbībā ar Liepaja Music Orchestra (LMO), Jāni Ivuškānu un Liepājas teātra aktieri Gati Maliku programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros izstrādājuši muzikālu dzīvesstāstu "No Veidenbauma neaizbēgsi", lai skolēniem un interesentiem piedāvātu stāstu par mūžam aktuālo dzejnieku un dumpinieku - Eduardu Veidenbaumu.

"No Veidenbauma neaizbēgsi" ir mūsdienīgs, autobiogrāfisku nianšu skaidrojošs un digitālā formātā pieejams dzīvesstāsts, kas dzejā, dziesmās un epizodiskos mēmā kino fragmentos, ļauj skatītājiem uz brīdi nonākt vienā telpā ar Eduardu Veidenbaumu, lai no pirmās rindas redzētu nozīmīgākos dzejnieka dzīves līkločus, kā arī ieklausītos viņa joprojām aktuālajās dzejas rindās.

"Ir 21. gadsimts, pandēmija. Apkārt mums ir milzum daudz dezinformācijas, liekulības, netaisnības, mēs redzam cilvēkus, kuri uz populistiskiem saukļiem cenšas celt savu politisko kapitālu – šīs visas lietas man tikai apliecina, ka Veidenbauma dzeja nav zaudējusi savu nozīmīgumu pat šodien. Varu vien aizdomāties, ko viņš darītu un par ko rakstītu, ja būtu dzīvojis ar mums vienā laikā? Padomāju un man šķiet, ka īsti citāds viņš nebūtu, tādēļ nosaukums "No Veidenbauma neaizbēgsi", manuprāt, arī ļoti labi paskaidro, kāds ir mūsu stāsts par dzejnieku," saka mūziķis un dzejnieka tēla atveidotājs Ralfs Eilands.

Eduards Veidenbaums ir ievērojams latviešu autors, kura dzejoļi pelnīto atzinību guvuši tikai pēc dzejnieka nāves. Dzīves laikā no viņa radītiem aptuveni simts dzejoļiem, netika publicēts neviens.  Mūsdienās Veidenbauma dzejoļi plaši tiek izmantoti mūzikā, īpaši aktualizējot savas saturiskās vērtības laika maiņu, revolucionāru vēsmu vai gaisā virmojošas netaisnības nojausmas brīžos. Ar dzejnieka vārdiem dziesmas un mūziku komponējuši Juris Kulakovs, Jānis Lūsēns, Imants Kalniņš, Uldis Stabulnieks un daudz citi, šai autoru saimei šobrīd pievienojoties arī dzīvesstāsta "No Veidenbauma neaizbēgsi" mūzikas autoriem – Ralfam Eilandam,  LMO vadītājam Jānim Ivuškānam un Ritvaram Garozam.

Muzikālā dzīvesstāstā piedalās dziedātājs Ralfs Eilands, aktieris Gatis Maliks, "Liepaja Music Orchestra" mūziķi - Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Zālīte (bass, basa sintezators) un Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti). Vizuālā stila un dizaina autore ir Madara Pilipa Matisone, savukārt, par video risinājumiem rūpējušies OHM.LV. Scenārija autore - Ieva Dzintare, režija – R. Eilands. Muzikālā dzīvesstāsta producenti – "Liepaja Music" sadarbībā ar "GingerCat".

Biļetes

Muzikālā dzīvesstāsta biļetes iespējams iegādāties: www.bezrindas.lv.

Iespēja noskatīties dzīvesstāstu vienā viedierīcē - 3 stundu laikā no koda aktivizēšanas brīža. Video ilgums - 36 minūtes.

Jautājumu gadījumā par biļešu iegādi, rezervāciju klašu grupām vai citu neskaidrību gadījumos aicinām sazināties, rakstot uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot +371 26470868.

Muzikālais dzīvesstāsts tapis pateicoties VKKF mērķprogrammas "Latvijas skolas somas satura radīšana" finansiālam atbalstam.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu