VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!"

21.02.2020.

29. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ norisināsies nu jau sestais Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!”.

Šogad tas veltīts Mūzikas akadēmijas simtgadei un tās dibinātājam, pirmajam rektoram – profesoram Jāzepam Vītolam. Komponista godināšanai katrs koris un ansamblis dziedās vismaz vienu Jāzepa Vītola skaņdarbu a cappella (bez pavadījuma).

Šī gada konkursam "Lai skan!" pieteikušies vairāk nekā 25 kolektīvi no Bauskas, Aizputes, Saldus, Vaiņodes, Ventspils, Rīgas, Jēkabpils, Rēzeknes, Balviem, Talsiem un Liepājas. Pateicoties Latvijas Radio 3 "Klasika", izdevniecībai "Musica Baltica" un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam, konkursam ir diezgan daudzveidīgs balvu fonds. Gados jaunākie kolektīvi sacentīsies par "Mazo balvu" 300 EUR vērtībā, taču kolektīvi, kuros dziedātāji ir vecumā no 12 līdz 19 gadiem, rādīs savu varēšanu cīņā par "Lielo balvu" 500 EUR vērtībā. Konkursa dalībniekiem būs iespēja sacensties arī par izteiksmīgākās Jāzepa Vītola skaņdarba interpretācijas "Diriģenta balvu", JVLMA Mūzikas skolotāju katedras studentu piešķirto "Simpātiju balvu" un LR 3 "Klasika" ierakstu balvu Latvijas Radio fondiem.

Konkursa dalībniekus vērtēs kompetenta žūrija: JVLMA rektors Guntars Prānis, Kordiriģēšanas katedras docētāji Arvīds Platpers un Romāns Vanags, komponists, Kompozīcijas katedras docētājs Ēriks Ešenvalds un Latvijas Radio 3 "Klasika" Mūzikas ierakstu producente Anna Veismane.

Konkursa dienas programma

Plkst. 10.30 konkursa dalībnieki un klausītāji tiek laipni aicināti uz atklāšanu Mūzikas akadēmijas centrālajā vestibilā. Apsveikumu konkursa dalībniekiem teiks JVLMA rektors profesors Guntars Prānis un konkursa žūrija. Par īpašu muzikālo akcentu parūpēsies Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koris "Via Stella" (mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa) un Bauskas Mūzikas un mākslas skolas koris (diriģenti Inga Bukša, Ieva Ūdre), kopīgi dziedot Jāzepa Vītola dziesmu ar Ausekļa vārdiem "Uz skolu" diriģentes Ingas Bukšas rokas vadīti.

Konkurss sāksies plkst. 11.00 JVLMA Lielajā zālē, kad sacensību uzsāks bērni un vokālie ansambļi līdz 12 gadu vecumam. Plkst. 14.00 cīņu uzsāks pieredzes bagātāki kolektīvi – vokālie ansambļi un bērnu kori līdz 16 gadu vecumam, kā arī jauktie kori līdz 19 gadu vecumam.

Visbeidzot, dienas izskaņā plkst. 18.00, visi dalībnieki un mūzikas mīļotāji tiek aicināti uz VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursa "Lai skan!" finālu, kad notiks visu kategoriju finālistu cīņa par "Mazo balvu" un "Lielo balvu", laureātu koncerts un apbalvošanas ceremonija. Koncertā piedalīsies arī iepriekšējā konkursa uzvarētāji –Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris (diriģente Ilze Balode) un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas koris "Nošu planētas" (diriģentes Rudīte Tālberga, Anitra Niedre), solisti Daumants Kalniņš, Miks Akots u.c. Biļetes cena - 4 eiro, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – ieeja bez maksas.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu kolektīvās muzicēšanas prasmes un vokālās daudzbalsības mākslu, audzinot jauno klausītāju un mākslinieku paaudzi. Konkursu organizē Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas katedra kopā ar jaunajiem skolu koru diriģentiem un studentiem. Konkursa idejas autore un organizatore ir JVLMA Mūzikas un dejas pedagoģijas nodaļas vadītāja Dr.paed. docente Liene Batņa un Mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs Dr.paed. docents Edgars Vītols.

Esiet laipni gaidīti būt klāt!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu