Video pamācību sērija “Darbnīca” projektā “Katram savu tautastērpu”
23.05.2016.“Darbnīcas” pirmajās sērijās var uzzināt, kādi darbi veicami un materiāli nepieciešami, lai sagatavotos tautastērpa krekla darināšanai, kā arī apgūt krekla sašūšanu.
Krekla šūšana (1.daļa): https://youtu.be/3eC0Mh5E58M
Krekla šūšana (2.daļa): https://youtu.be/2e4whdmd4vE
“Katram savu tautastērpu” interneta vietnē pie video lejupielādējamas piegrieztnes, kas palīdzēs krekla darināšanā katramsavutautasterpu.lv/jaunumi/darbnica-krekls/.
Krekls ir viens no vecākajiem apģērba gabaliem, ko vilka uz kailas miesas. Sievietes virs krekla valkāja brunčus, jaku vai ņieburu, bet vasarā karstā pļaujas laikā vēl 19.gadsimtā strādāja vienā kreklā, sajožot to tikai ar jostu. Tā kā tūnikveida krekls ar virsū šūtiem uzplečiem ir viens no izplatītākajiem krekla tipiem Latvijas un arī Baltijas teritorijā, “Darbnīcas” video iepazīstina tieši ar šo krekla veidu.
“Darbnīcas” nākamajās sērijās varēs iepazīt dažādas novadu kreklu saktas.
Uzziņai:
Projektu “Katram savu tautastērpu” ceļā uz Latvijas valsts simtgadi 2018. gadā īsteno Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Dziesmu un deju svētku lieldraugu “Swedbank”.
Projekta “Katram savu tautastērpu” mērķis ir mūsdienīgi un radoši stāstīt par latviešu tautastērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām, kā arī tautastērpu dažādību. Ikviens ir aicināts ieskatīties projekta interneta vietnē www.katramsavutautasterpu.lv, lai atrastu sev atbilstošu tērpu, izpētītu tā detaļas un iegūtu informāciju par meistariem un uzņēmumiem, kas darina tautastērpus.
Nākotnē projekta attīstība plānota ne tikai papildinot latviešu tautastērpu katalogu, bet arī veidojot dažādas sadarbības formas un īstenojot citas aktivitātes, kas veicina projekta atpazīstamību un sabiedrības iesaisti.
Informāciju sagatavoja
Inga Bika
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985, 26443166
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lnkc.gov.lv