Zinātnieki kongresā meklēs risinājumus valsts un sabiedrības attīstībai nozīmīgos jautājumos

13.06.2018.

Jau nākamnedēļ, no 18. līdz 20. jūnijam, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uz IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu pulcēsies vairāk nekā 750 dalībnieku no 24 pasaules valstīm, lai dotu savu ieguldījumu valsts un sabiedrības attīstībai nozīmīgos jautājumos.

“IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress tiek rīkots, lai pulcētu Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātniekus, viņu stratēģiskos partnerus un draugus no visas pasaules. Latvijas simtgadē zinātnei ir prominenta loma, jo «Zināt, tas ir Latvijas dabā!» un mēs esam bagāti ar to, ko mēs zinām. Vēl vairāk, Latvijas zinātniekiem ir redzējums par Latvijas ekonomikas un sabiedrības procesu attīstību, lai nodrošinātu ceļu uz eiropeisku zināšanu sabiedrību, kas vērsta uz ekonomikas izaugsmi un ilgtspējīgu attīstību,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.

Kongresā pieteikto tēmu loks ir plašs, sākot no zinātnes lomas 21. gadsimta sabiedrībā (šo tēmu ievadīs Dr. Vairas Vīķes – Freibergas referāts) un mūsdienīga skatījuma uz sabiedrības drošības un drošuma aspektiem, līdz pat atsevišķu zinātņu nozaru sekciju aktualitātēm un Latvijas nākotnes “Latvijas formulas 2050” modelēšanai. Kongresa ietvaros notiks arī Latvijas vēsturnieku II kongress un III Pasaules latviešu juristu kongress.

Kongresa pirmās dienas vadmotīvs ir sabiedrības drošība un drošums, ar šiem aspektiem saistītie jautājumi ir sadalīti četrās tematiskās grupās: informatīvā telpa, tautsaimniecība, tehnoloģijas un cilvēkdrošība. 

Otrās dienas vadmotīvs - iezīmēt pasaules attīstības tendences zinātnes jomā un Latvijas iespējas tajās. Zinātnieki diskutēs par Latvijai būtiskiem jautājumiem un attīstību vairākās zinātnes nozarēs sešās nozaru sekcijās – dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu sekcijā.

Trešajā dienā dalībnieki vērsīs skatu nākotnē un noslēdzošajā forumā “Latvijas formula 2050” diskutēs par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumiem, kā arī tiks spriests, vai roboti mums nākotnē atņems darbu.

Noslēgumā tiks publiskoti kongresa dalībnieku priekšlikumi  par zinātnes lomu un devumu sabiedrībai, lai Latvija varētu pastāvēt, attīstīties un būt patiesi neatkarīga un droša. Droši visos aspektos – sabiedrību kopumā, lai ikviens cilvēks var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, izkopjot sevi un nodrošinot pienesumu sabiedrībai.

Kongresā piedalīsies Latvijas un ārvalstu viedokļu līderi  no akadēmiskās, uzņēmēju vides  un valsts amatpersonas.

Paralēli kongresam notiks vairāki publiskie pasākumi, kurus varēs apmeklēt ikviens interesents, piemēram, 19. jūnijā Latvijas jaunie zinātnieki atraktīvā veidā iepazīstinās sabiedrību ar pētījumiem un zinātniskā darba rezultātiem pasākumā “ResearchSlam”, 18. - 20. jūnijā būs iespēja neformālā vidē klausīties zinātnes stāstus un praktiski iesaistīties kopā ar 2018. gada Latvijas zinātnes kalendāra zinātniekiem un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” zinātnes nominācijas laureātiem.  

PROGRAMMA

Ar kongresa programmu un ar to saistītajiem pasākumiem var iepazīties kongresa mājaslapā: congress.sciencelatvia.lv

Pirmās un trešās dienas pasākumiem tiks nodrošināta tiešraide LMT straumē, šeit. Pasākumam iespējams sekot arī sociālo mediju kontos Twitter un Facebook - @zinātkongress un attālināti iesaistīties diskusijās, izmantojot tēmturus #ZinātKongress un ZinātneLatvijai.

Pasākumu rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāšu asociāciju, zinātniskajām institūcijām un diasporas organizācijām.

Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ;
tālr.: 67047713, 26573340

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu