Zinību dienā televīzijas pirmizrādi piedzīvos animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

28.08.2019.

1. septembrī, Zinību dienā, televīzijas pirmizrādi piedzīvos Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros tapusī animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Filma LTV1 būs vērojama latviešu valodā, bet LTV7 – dublēta krieviski. Latvijas Televīzija jaunajā sezonā parūpējusies par plašu saturu bērniem.

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma, kas īsu brīdi pirms LTV ētera saņēmusi Labākās pilnmetrāžas animācijas balvu Isfahānā, starptautiskā bērnu un jauniešu filmu festivālā (Irāna),  veidota pēc bērnu rakstnieces Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem. Tas ir vasaras piedzīvojumu stāsts visai ģimenei. Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara jāpavada pie radiem pilsētas nomalē – Maskačkā. Jēkabs tajā neredz neko pozitīvu – māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, bet onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, nav laika pievērst uzmanību jaunajai paaudzei. Tomēr pati Maskačka izrādās pavisam neparasta – tur dzīvo runājoši suņi! Māsīca Mimmi atklāj, ka uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst skaisto Maskačku bezpersoniskā augstceltņu rajonā. Sākas bērnu un runājošo suņu piedzīvojumi, kas galu galā apliecina – ir vērts nesamierināties, jo pat mazs puika un maza meitene var paveikt svarīgas lietas savas pilsētas labā.

Režisors – Edmunds Jansons, scenārija autore – Līga Gaisa, māksliniece – Elīna Brasliņa, producente – Sabīne Andersone. Filma ir Latvijas un Polijas kopražojums, tā tapusi studijā "Atom Art", sadarbojoties ar Polijas studiju “Letko”. Runājošā suņa Bosa balsī runā Andris Keišs. Jēkabs – Eduards Olekts, Mimmi – Nora Džumā, tētis – Kaspars Znotiņš, Ērglis – Gatis Gāga, Šmites kundze – Māra Liniņa, Rausis – Eduards Zilberts, Zefīrs un Safīrs – Dāvis Ozols, tramvaja vadītāja, Mollija Makvīna – Baiba Broka. Citās lomās – Matīss Budovskis, Rūdolfs Apse, Ģirts Bišs, Edmunds Jansons, Sniedze Prauliņa. Lipīgās "Maskačkas himnas" autors – Edgars Šubrovskis.

"Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" televīzijas pirmizrāde – 1. septembrī plkst. 18.55 LTV1. Savukārt krievu valodā dublēto versiju iespējams vērot LTV7 plkst. 19.00. Septiņas dienas pēc televīzijas ētera filmu abās valodās būs iespējams noskatīties arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, savukārt bērniem draudzīgajā vietnē bernistaba.lsm.lv animācijas filma septiņas dienas pēc ētera būs vērojama bez reklāmas pauzēm! Pēc filmas noskatīšanās var arī doties uz Maskačku izstaigāt "Runājošo suņu maršrutu", jo daudzas filmā redzamās un apspēlētās vietas ir noskatītas dzīvē un atrodamas Maskavas priekšpilsētā.

Latvijas Televīzija jaunajā sezonā parūpējusies par plašu saturu mazākajiem skatītājiem. Pirms neilga laika tika atjaunota LSM Bērnistabas vietne, kurā mājo arī LTV bērnu saturs. Iemīļotais bērnu raidījums "Kas te? Es te!" 1. septembrī uzsāks savu 12. sezonu, kurā “kastes” iemītniekus gaida cīņa ar trīsgalvainu pūķi, Konstantīna glābšana, ķegļu spēle un daudzi citi piedzīvojumi. Būs arī ierastie Vara eksperimenti, dziedāšana ar Pukšu, kā arī Lupes un Konstantīna darbnīca. Tāpat 1. septembrī TV pirmizrādes piedzīvos vairāki animācijas seriāli. Plkst. 8.00 poļu "Ādžija Bādžija", plkst. 8.40 dāņu "Rita un krokodils", bet plkst. 9.30 Francijā veidotā "Āpša un lapsas ģimenīte". Savukārt plkst. 11.45 pie LTV1 skatītājiem atgriezīsies Ieva un Emīls Ķiģeļi raidījumā "Mēs ar brāli kolosāli!". Mazie "jūtuberi" turpinās iedrošināt, iedvesmot un informēt.

2. septembrī sāksies 6. klašu skolēnu pieteikšanās jaunajai "Gudrs, vēl gudrāks" sezonai. Raidījums būs piedzīvojis vizuālas pārmaiņas un tam būs jauns grafiskais noformējums. Savukārt 6. septembrī pie skatītājiem nonāks jauns pašmāju seriāls "Vecā dārza noslēpums", ko, iespējams, daļa skatītāju jau būs redzējuši filmas formātā. Četras sērijas piektdienu vakaros plkst. 20.00 izsekos četru draugu piedzīvojumiem, kuri vēlas palīdzēt pensionāram Armandam nosargāt viņa māju.

No 12. septembra LTV1 ēterā jaunā laikā (ceturtdienās plkst. 21.15) atgriezīsies arī aizvadītajā sezonā iepazītais vēstures skolotājs Edgars Bērziņš. Raidījuma jaunā sezona koncentrēsies uz notikumiem Neatkarības kara laikā.

Toties oktobrī pavisam mazos skatītājus LTV1 ēterā sveicinās interneta vidē jau atpazīstamā un mīļā Tuta no "Tutas lietām".

Jaunajā sezonā LTV bērniem paredzētais saturs veidots tā, lai veicinātu prasmju un radošuma attīstību un palīdzētu mazajiem cilvēkiem orientēties dzīvē un vērtībās. Praktiski visi iepriekš uzskaitīte raidījumi un animācijas filmas, atkarībā no autortiesību ierobežojumiem, būs bez reklāmām pieejami arī LSM Bērnistabā, tādēļ droši var teikt, ka LTV bērnu saturs digitālajā platformā bernistaba.lsm.lv ļauj drošam saturam sasniegt bērnus drošā vidē.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Televīzija 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu