Latvijas vēstures fakti
1917. gada marts | Latviešiem vajag savu valsti
Vidzemes zemes Padomes konferencē pirmoreiz oficiālā rezolūcijā tiek nolemts: "Latvijas tautai, tāpat kā visām citām tautām, ir tiesība uz pilnīgu pašnoteikšanos."
1917. gada aprīlis | Pyrmais Latgolys kongress
Latgalieši demokrātiskā kongresā nobalso par apvienošnanos ar Kurzemes un Vidzemes latviešiem "vienā politiski autonomā tautas organismā".
1917. gada novembris | Deklarācija: Latvijai jābūt autonomai
Oficiālā dokumentā tiek deklarēts, ka Latvija, kuras sastāvā ir Kurzeme, Vidzeme un Latgale, ir autonoma valstsvienība. Tā rezultātā mazliet vēlāk Krievijas PSFR Tautas komisāru padome izdod rīkojumu par Latgales atdalīšanu no Vitebskas guberņas un pievienošanu Vidzemes guberņai.
1918. gada novembris | Latvijas Republikas proklamēšana
1918. gada 18. novembrī Rīgas pilsētas Otrajā teātrī, kuru šodien pazīstam kā Latvijas Nacionālo teātri, tiek proklamēta Latvijas Republika. Tā ir Latvijas dzimšanas diena – svētki, kas izdodas brīnišķīgi, ja veidojam tos paši.
1918 - 1920 | Neatkarības cīņas
Neatkarības pasludināšana nenozīmē, ka neatkarība arī uzreiz tiek pienesta uz paplātes – Vācija un Padomju Krievija tik viegli vis no Latvijas atteikties negribēja, tāpēc par savu valsti Neatkarības karā nācās cīnīties gandrīz 2 gadus. Pirmoreiz savu zemi aizstāvēja jaunizveidotā Latvijas armija.
1919. gada pirmā puse | Latvijas pagaidu valdība
Kamēr pilnā sparā ritēja Neatkarības cīņas, nekas vēl nebija akmenī cirsts. Kādu brīdi Latvijas valdība ar tās vadītāju Kārli Ulmani pat pavadīja uz kuģa "Saratova", kas angļu militārajā aizsardzībā stāvēja Liepājas ostā. Tā bija vienīgā drošā vieta, no kurienes vadīt jaundibināto valsti.
1920. gads | Pirmās Satversmes sapulces vēlēšanas
Pēc Neatkarības cīņu beigām beidzot tauta varēja ievēlēt Satversmes sapulci – tā tolaik sauca parlamentu.
1921. gada janvāris | Latvijas starptautiskā atzīšana
Atšķirība starp iedomu valsti un īsto valsti – otro atzīst arī starptautiski.